• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , محیط زیست , مطالب برگزیده سایت » بحران آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی
  کد خبر : 1909169

  بحران آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: وضعیت آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی در عسلویه در وضعیت بحرانی است که کمیته ویژه بحرانی در فرمانداری عسلویه تشکیل شد. پتروشیمی مبین به عنوان پشتیبانی کننده صنایع پتروشیمی در پارس جنوبی در پی آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار این پتروشیمی در دو روز گذشته تمام…

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: وضعیت آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی در عسلویه در وضعیت بحرانی است که کمیته ویژه بحرانی در فرمانداری عسلویه تشکیل شد.

  ۷
  پتروشیمی مبین به عنوان پشتیبانی کننده صنایع پتروشیمی در پارس جنوبی در پی آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار این پتروشیمی در دو روز گذشته تمام واحدهای پتروشیمی در پارس جنوبی از مدار تولید خارج شد.

  ۱۳ واحد پتروشیمی در پارس جنوبی که آب، بخار، هوا و نیتروژن از پتروشیمی مبین دریافت می‌کنند پس از وقوع آتش سوزی امکانات مورد نیاز به آنها قطع شد و عملا فعالیت ۱۳ صنایع پتروشیمی در پارس جنوبی از مدار تولید خارج شد.

  فضای منطقه پارس جنوبی در وضعیت آلایندگی نامطلوبی قرار دارد

  در پی خاموش شدن صنایع پتروشیمی، گاز در مشعل پتروشیمی‌های شروع به سوختن کرد و فضای منطقه پارس جنوبی در وضعیت آلایندگی نامطلوبی قرار داد بگونه‌ای که فضای منطقه پارس جنوبی در وضعیت بحرانی قرار داد.

  مدیر ایمنی،بهداشت،محیط زیست و پدافند غیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه آتش سوزی در پتروشیمی مبین شش ساعت به طول انجامید اظهار داشت: چون برای مهار آتش، سوخت گاز موجود در خط لوله قطع شده بود، راه‌اندازی دوباره خط به زمان نیاز داشت و باید نشتی‌ها مشخص و برطرف می‌شد.

  از هشت توربین تولید برق مجتمع پتروشیمی مبین دو توربین راه‌اندازی شد

  بهرام دشتی‌نژاد با بیان اینکه برای راه‌اندازی واحدهای تولید آب، بخار، هوا و نیتروژن در پتروشیمی مبین به برق نیاز داشت تصریح کرد: اکنون پس از دو روز تلاش شبانه‌روزی از هشت توربین تولید برق مجتمع پتروشیمی مبین دو توربین راه‌اندازی شد.

  از فلرهای پتروشیمی ۱۳ گانه پارس جنوبی گازهایی مانند مونوکسید کربن و دی اکسیدکربن خارج می‌شود

  وی با بیان اینکه خروج دود سیاه از مشعل‌ها، ناشی از فعال نبودن پتروشیمی‌های منطقه است تاکید کرد:اکنون از فلرهای مجتمع‌های ۱۳ گانه پتروشیمی در پارس جنوبی گازهایی مانند مونوکسید کربن و دی اکسیدکربن خارج می‌شود که وضعیت نامناسبی در این منطقه ایجاد کرده است.

  مدیر ایمنی،بهداشت،محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تاکید بر راه‌اندازی سیستم بخار پتروشیمی مبین تصریح کرد: اگر پتروشیمی مبین راه‌اندازی شود و بتواند بخار مورد نیاز صنایع را به پتروشیمی‌ها انتقال دهد گازها به‌سوزی می‌شوند.

  آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی در وضعیت بحرانی است

  در همین حال مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت آلایندگی در پارس جنوبی در حالت بحرانی است افزود:وضعیت آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی در عسلویه در وضعیت بحرانی است که کمیته ویژه بحرانی در فرمانداری عسلویه تشکیل شد.

  حسین دلشب با اشاره اینکه میزان آلایندگی از حد مجاز فراتر رفته است تاکید کرد: خارج مدار شدن واحدهای پتروشیمی در پارس جنوبی سبب افزایش فلرینگ شده که وضعیت زیست محیطی و آلایندگی در وضعیت بحرانی و مخاطره قرار داده است.

  وی با بیان اینکه کارشناسان حفاظت محیط زیست استان بوشهر برای رصد مخاطرات زیست محیطی در پارس جنوبی مستقر هستند تصریح کرد: کارشناسان این آلودگی‌ها را رصد می‌کنند و برای ارائه راهکارهای لازم وضعیت مخاطراتی زیست محیطی را در اختیار مسئولان امر قرار می‌دهند.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه فلرهای پتروشیمی در پارس جنوبی نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد افزود: این فلرها بد سوزی دارند بگونه‌ای بوی نامطلوبی در منطقه منتشر شده است.

  دلشب با بیان اینکه برای راه‌اندازی پتروشیمی مبین تلاش‌های زیادی شده است خاطر نشان کرد: همه دست‌اندرکاران در منطقه پارس جنوبی تلاش می‌کنند که هرچه سریعتر پتروشیمی مبین و واحدهایی که از مدار تولید خارج شده‌اند در سرویس قرار بگیرند.

  وی با بیان اینکه تجهیزات کافی برای مقابله با آلایندگی در منطقه وجود ندارد افزود: با توجه به وجود حجم عظیم فعالیت‌های صنعتی در منطقه پارس جنوبی اما تجهیزات و امکانات سریع برای مقابله با حوادث وجود ندارد.

  مردم ساکن در منطقه پارس جنوبی از این وضعیت بحرانی نگران هستند

  آسمان منطقه پارس جنوبی به سبب خارج شدن دود سیاه و غلیظ همراه با بوی نامطبوع تنفس را در منطقه سخت کرده است.
  منبع: تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.