• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , اختراعات جدید , اینترنت و ای تی , مطالب برگزیده سایت » مخترع ایرانی موفق به طراحی و ساخت دوچرخه دریایی شد!
  کد خبر : 1908825

  مخترع ایرانی موفق به طراحی و ساخت دوچرخه دریایی شد!

  این دوچرخه دریایی ۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و با توجه به اینکه این وسیله نمونه خارجی دارد؛

  ۱۴۷۳۸۴۸۴۹۸

  دوچرخه دریایی وسیله‌ای برای تفریح در دریا و دریاچه‌ها است که نیروی محرکه خود را بدون استفاده از هرگونه سوخت، از رکاب‌زدن انسان تامین می‌کند. تاکنون نمونه‌های خارجی متعددی از دوچرخه دریایی ساخته شده است؛ اما حتی یک نمونه آن در ایران وجود ندارد. اما حسن حسن پور مخترع ایرانی موفق شده تا دوچرخه دریایی‌اش را در پارک علم و فناوری مازندران بسازد.

  حسن‌پور می‌گوید این دوچرخه دریایی ۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و با توجه به اینکه این وسیله نمونه خارجی دارد؛ ولی نمونه آن در ایران وجود نداشت و به همین دلیل توانستیم با دانش خود و از تجهیزات ایرانی برای ساخت این دوچرخه استفاده کنیم. در ساخت این دوچرخه از دو کپسول  با جنس‌های بادی و فایبر گلاس استفاده شده است و به همین دلیل هیچگاه غرق نمی‌شود. برای حرکت این دوچرخه از هیچ نوع سوختی استفاده نمی‌شود و تنها با انرژی انسان حرکت می‌کند؛ به دلیل اینکه دو کپسول در دوچرخه دریایی به‌کار گرفته شده است، از روی موج دریا به‌راحتی عبور می‌کند.

  به گزارش مهر، حسن پور تاکید کرد: «در این دوچرخه از سوخت استفاده نمی شود و می توان از آن به‌عنوان صنعت سبز یاد کرد؛ استفاده از دوچرخه دریایی جذابیت خاصی دارد و ایده نویی به‌شمار می‌رود. همچنین می‌توان بر روی دوچرخه دریایی موتور نیز نصب کرد و در حال انجام مقدماتی هستیم که بتوانیم آن را به تولید انبوه برسانیم.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.