• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » رقیب جدی ایران در تولید پسته
  کد خبر : 1908701

  رقیب جدی ایران در تولید پسته

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات بیش از ۳۵ هزار تن پسته از کشور در پنج‌ماهه نخست امسال گفت: امروز آمریکا رقیب جدی ایران در تولید پسته است. به گزارش ایران ویج، محمد علی طهماسبی عصر امروز در جمع مدیران و کشاورزان دامغان اظهار داشت: پسته ایران و دامغان امروز رقبای…

  rpafmckm_dlz30300-jpg-secure

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات بیش از ۳۵ هزار تن پسته از کشور در پنج‌ماهه نخست امسال گفت: امروز آمریکا رقیب جدی ایران در تولید پسته است.

  به گزارش ایران ویج، محمد علی طهماسبی عصر امروز در جمع مدیران و کشاورزان دامغان اظهار داشت: پسته ایران و دامغان امروز رقبای بسیاری در خارج از کشور پیداکرده است که تلاش می‌کنند به جایگاه ایران در بازارهای جهانی لطمه بزنند.

  وی از آمریکا به‌عنوان رقیب جدی تولید پسته جمهوری اسلامی ایران نام برد و افزود: بر اساس آمارهای موجود، آمریکا امسال ۳۰۰ هزار تن پسته تولید کرده است.

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه امروز باید کشت پسته در دامغان و مناطق پسته خیز کشور توسعه یابد خاطرنشان کرد: نهادهای مردمی مثل انجمن‌های پسته و صندوق حمایت از پسته کاران باید در این راه به میدان بیایند.

  طهماسبی با بیان اینکه پسته دامغان یک برند ملی و جهانی است و ما باید از آینده این برند مراقبت کنیم تصریح کرد: در این مسیر پایش و اصلاح باغات پسته و توسعه صنایع فراوری پسته بسیار مهم است.

  وی با تأکید بر اینکه امروز باید ۸۰ درصد از پسته تولیدی در ایران صادر شود عنوان کرد: این مسئله نیازمند حفظ سلامت و کیفیت پسته صادراتی است.

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات ۱۳۷ هزار تن پسته از کشور در سال ۱۳۹۰ عنوان کرد: در سال گذشته نیز ۱۳۰ هزار تن پسته به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار از کشور صادر شد.

  طهماسبی اضافه کرد: بهترین وضعیت درزمینهٔ صادرات پسته در سال‌های اخیر، مربوط به سال ۹۳ است که در این سال ۱۸۳ هزار تن از این محصول از کشور صادرشده است.

  وی با اشاره به اینکه ۱.۵ میلیارد دلار از بیش از ۵ میلیارد دلار درآمد ناشی از صادرات محصولات کشاورزی کشور مربوط به صادرات پسته است تأکید کرد: این مهم بیانگر جایگاه پسته در صادرات محصولات کشاورزی است.

  معاون زیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: در پنج‌ماهه نخست امسال نیز ۳۵ هزار تن پسته به ارزش ۳۳۰ میلیون دلار از کشور صادرشده است که ۲۵ درصد ارزش محصولات صادرات شده کشاورزی کشور را شامل می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.