• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » اعتصاب پرستاران فرانسوی در پی خودکشی ۵ پرستار
  کد خبر : 1908349

  اعتصاب پرستاران فرانسوی در پی خودکشی ۵ پرستار

  پرستاران فرانسوی در پی خودکشی پنج تن از همکارا نشان و در اعتراض به شرایط دشوار کاری امروز (چهارشنبه) اعتصاب کردند. به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، اتحادیه «هماهنگی ملی پرستاری» (CNI) از مهمترین اتحادیه های مربوط به پرستاران فرانسه، خودکشی پنج پرستار را در تابستان امسال نشانه بدترشدن شرایط کاری پرستاران و ایجاد…

  پرستاران فرانسوی در پی خودکشی پنج تن از همکارا نشان و در اعتراض به شرایط دشوار کاری امروز (چهارشنبه) اعتصاب کردند.
  ۵۴

  به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، اتحادیه «هماهنگی ملی پرستاری» (CNI) از مهمترین اتحادیه های مربوط به پرستاران فرانسه، خودکشی پنج پرستار را در تابستان امسال نشانه بدترشدن شرایط کاری پرستاران و ایجاد نارضایتی حرفه ای فزاینده در میان آنان اعلام کرده است.
  پرستاران فرانسه همچنین به اقدام ناکافی «مریزول تورن» (Marisol Touraine) وزیر بهداشت پس از موج خودکشی پرستاران که این حرفه را متاثر کرده است، معترض هستند.
  از ماه ژوئن (خرداد/تیر) تا کنون، پنج پرستار در شهرهای «تولوز»، «لو اور»، «سن کاله»، «مان» و «رنس» خودکشی کرده اند.
  وزیر بهداشت فرانسه که به دلیل سکوت رسانه ها در مورد خودکشی پرستاران با انتقادات بسیاری مواجه شده است، روز یکشنبه از این وقایع بشدت ابراز نگرانی کرد. وی همچنین وعده داد که از پاییز تدابیری برای کاهش مشکلات روانی- اجتماعی در بیمارستان ها، اتخاذ شود.
  اتحادیه های «آینده بیمارستانی» و « کنفدراسیون شاغلان پزشکی بیمارستان ها » نیز برای اعتصاب ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) فراخوان داده اند. این اتحادیه ها در برابر کمبود پزشک در بیمارستان های دولتی، ایجاد تغییر در ساعات کاری و نیز افزایش حقوق را مطالبه کرده اند.
  «مکس آندره دوپیا» (André Doppia) رئیس اتحادیه «آینده بیمارستانی»، گفته است: وزیر بهداشت در نوامبر گذشته (آبان/ آذر ۹۴) از اجرای طرح جایگرین در مورد مشاغل بیمارستانی صحبت کرده بود اما اجرای این طرح تاکنون محقق نشده است.
  منابع نزدیک به وزیر بهداشت نیز اعلام کردند: زمانبندی طرح مذکور کاملا رعایت شده است. روش اجرای طرح جدید تا پایان سپتامبر (دهه اول مهر) ارائه و در سال جاری میلادی نیز اجرای آن آغاز خواهد شد.

  منبع: ایرنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.