• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » ایران به واردات ۱ میلیون تن گندم نیاز دارد
  کد خبر : 1908188

  ایران به واردات ۱ میلیون تن گندم نیاز دارد

   در حالی که نیاز ایران به واردات گندم یک میلیون تن تخمین زده می شود انتظار می رود دولت ایران پس از اتمام فصل برداشت گندم داخلی در ماه مهر، از سرگیری واردات گندم را مورد بررسی قرار دهد. به گزارش ایران ویج، اتحادیه انجمن های صنایع غذایی ایران اعلام کرد، صنعت تولید آرد ایران…

  ۱۳۹۵۰۶۱۸۱۱۳۸۴۷۷۱۸۵۹۸۵۵۴

   در حالی که نیاز ایران به واردات گندم یک میلیون تن تخمین زده می شود انتظار می رود دولت ایران پس از اتمام فصل برداشت گندم داخلی در ماه مهر، از سرگیری واردات گندم را مورد بررسی قرار دهد.

  به گزارش ایران ویج، اتحادیه انجمن های صنایع غذایی ایران اعلام کرد، صنعت تولید آرد ایران برای تامین نیاز نانوایی ها و شیرینی پزی های داخلی تا ماه آوریل به واردات یک میلیون تن گندم با کیفیت نیاز دارد.
  کاوه زرگران، دبیر کل این اتحادیه گفت، باید محموله هایی وارد شود تا با گندم ایرانی که معمولا دارای ترکیبات گلوتن پایین تی است، ترکیب شود.
  ایران به این دلیل که میزان ذخایر و تولید گندم داخلی کافی بوده، از ابتدای سال مالی ای که از ۲۱ مارس آغاز می شود، دستور توقف ثبت قراردادهای واردات گندم را صادر کرده است. این ممنوعیت در شرایطی که بازار جهانی با مازاد عرضه مواجه است، موجب کاهش تقاضا شده است.
  زرگران گفت، شرکت های فعال در کشورهایی نظیر روسیه، آلمان و لیتوانی که قبل از این ممنوعیت قراردادهایشان را ثبت کرده بودند، در طی یک سال قبل از منقضی شدن ثبت قراردادهایشان،  حدود یک میلیون تن گندم به ایران تحویل داده اند.
  وی افزود، دولت ممکن است پس از  اتمام فصل برداشت گندم داخلی در ماه اکتبر، از سرگیری واردات گندم را مورد بررسی قرار دهد.
  بر اساس برآورد وزارت کشاورزی آمریکا، ایران در سال جاری ۱۵.۵ میلیون تن گندم تولید خواهد کرد. این رقم بالاترین میزان تولید گندم ایران در طی ۹ سال گذشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.