• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » عربستان جایگاه بزرگترین تولیدکننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفت
  کد خبر : 1908173

  عربستان جایگاه بزرگترین تولیدکننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفت

   آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، عربستان با تولید ۱۲.۵۸ میلیون بشکه در روز در ماه اوت، جایگاه بزرگترین تولید کننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفته است. به گزارش خبرگزاری ایران ویج، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، عربستان جایگاه بزرگترین تولید کننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفته است. آژانس بین…

  ۱۳۹۴۰۳۱۲۱۴۵۴۳۳۱۳۴۵۴۱۸۵۷۴

   آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، عربستان با تولید ۱۲.۵۸ میلیون بشکه در روز در ماه اوت، جایگاه بزرگترین تولید کننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری ایران ویج، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، عربستان جایگاه بزرگترین تولید کننده نفت جهان را از آمریکا پس گرفته است.
  آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد: «افزایش تولید نفت عربستان به این کشور اجازه داده تا این جایگاه را از آمریکا بازپس بگیرد و به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شود.»
  در حالی که عربستان از ماه می تاکنون، روزانه ۴۰۰ هزار بشکه به تولید نفت خود اضافه کرده، تولید نفت آمریکا در این مدت حدود ۴۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است. آمریکا از آوریل ۲۰۱۴ و به دنبال افزایش تولید نفت شیل، به بزرگترین تولید کننده نفت خام و دیگر هیدروکربن های مایع تبدیل شده بود.
  بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت خام آمریکا در ماه اوت به ۱۲.۲ میلیون بسکه در روز رسید که این رقم شامل ال ان جی نیز می شد. در مقابل، تولید نفت عربستان در این ماه به ۱۲.۵۸ میلیون بشکه در روز رسید.
  بر اساس گزارش موسسه بیکر هاگز، کاهش تولید نفت آمریکا در حالی است که تعدادی از سکوهای حفاری نفت و گاز این کشور رو به کاهش گذاشته به طوری که تعداد این سکوها در روز ۲۰ می، به رقم بی سابقه ۴۰۴ سکو رسید. البته این رقم از آن زمان به این طرف افزایش یافته و در روز ۹ سپتامبر به ۵۰۸ سکو رسیده است.
  عرضه نفت عربستان در ماه جولای به ۱۰.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید و سپس در ماه اوت به ۱۰.۶ میلیون بشکه کاهش یافت. تولید نفت عربستان در ۸ ماهه نخست امسال به طور متوسط ۱۰.۳۶ میلیون بشکه در روز بوده که تقریبا ۲۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.