• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , رادیو و تلویزیون , فرهنگی و هنری » زندانی آزادشده از گوانتانامو به تلویزیون می‌آید
  کد خبر : 1908089

  زندانی آزادشده از گوانتانامو به تلویزیون می‌آید

    به نقل از روابط عمومی برنامه «هم‌قصه»، زندان گوانتانامو و حقایقی ناگفته از این زندان معروف آمریکایی موضوع این هفتۀ برنامۀ «هم‌قصه» است و دکتر محمدعلی‌شاه موسوی، زندانی آزاده‌شده از زندان گوانتامو، برای اولین‌بار برای مخاطب ایرانی ناگفته‌هایی را از این زندان مخوف آمریکایی روایت می‌کند. دکتر محمدعلی‌شاه موسوی، پزشکی افغانستانی است. او که…

  زندانی آزادشده از گوانتانامو

   

  به نقل از روابط عمومی برنامه «هم‌قصه»، زندان گوانتانامو و حقایقی ناگفته از این زندان معروف آمریکایی موضوع این هفتۀ برنامۀ «هم‌قصه» است و دکتر محمدعلی‌شاه موسوی، زندانی آزاده‌شده از زندان گوانتامو، برای اولین‌بار برای مخاطب ایرانی ناگفته‌هایی را از این زندان مخوف آمریکایی روایت می‌کند.

  دکتر محمدعلی‌شاه موسوی، پزشکی افغانستانی است. او که عضو لویی‌جرگه موقت افغانستان بوده است، در سال ۸۲ در خانه خود در شهر گردیز افغانستان توسط نظامیان آمریکایی ربوده می‌شود و ۴۰ ماه را در بند آمریکایی‌ها در زندان‌های بگرام و گوانتانامو می‌گذراند.

  زندان گوانتانامو، زندانی در خلیج گوانتاناموی کوبا است که در سال ۲۰۰۱ میلادی، توسط ارتش آمریکا در کشور کوبا ایجاد شد. زندانیان این بازداشتگاه از آنجا که نه تابعیت آمریکایی دارند و نه در خاک آمریکا دستگیر یا زندانی شده‌اند، مشمول حقوق بازداشت‌شدگان در قوانین آمریکا نمی‌شوند و بدون تفهیم اتهام و محاکمه زندانی هستند. شرایط زندانیان گوانتانامو باعث شد تا دولت آمریکا با انتقادهای شدیدی در داخل و خارج، به خصوص از سوی سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر، مواجه شود.

  دکتر موسوی بعد از آزادی از گوانتانامو، مشاهدات و خاطرات خود از وضعیت بگرام و گوانتانامو را در قالب کتابی به نام «حقایق ناگفته از گوانتانامو» در افغانستان منتشر کرد. او با حضور در برنامه «هم‌قصه» برای اولین‌بار برای مخاطب ایرانی روایتی دست‌اول و بدون‌ واسطه از وضعیت زندان‌ گوانتانامو و رفتار نظامیان آمریکایی با زندانیان را روایت می‌کند.

  «هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت با مهمانانی غیرایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند و داستان زندگی آن‌ها را که درون‌مایه‌ای انسانی دارد، روایت می‌کند. زمان پخش این برنامه پیش از این سه‌شنبه‌ شب‌ها بود و از این هفته به بعد جمعه‌شب‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.