• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » نرخ سود بازار بین بانکی ۲۲ درصد شد
  کد خبر : 1908067

  نرخ سود بازار بین بانکی ۲۲ درصد شد

  یک منبع آگاه در نظام بانکی از افزایش نرخ سود بازار بین بانکی به ۲۲ درصد در هفته های اخیر خبر داد و گفت: بر این اساس طی دو ماه اخیر این نرخ حدود ۵.۵ درصد افزایش یافته است. خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبِنا)، این منبع آگاه اعلام کرد در هفته های…

  img16080347
  یک منبع آگاه در نظام بانکی از افزایش نرخ سود بازار بین بانکی به ۲۲ درصد در هفته های اخیر خبر داد و گفت: بر این اساس طی دو ماه اخیر این نرخ حدود ۵.۵ درصد افزایش یافته است.
  خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبِنا)، این منبع آگاه اعلام کرد در هفته های اخیر نرخ سود بازار بین بانکی با نوسانات زیادی  مواجه بوده و حتی این رقم از ۱۷ به ۲۲ درصد نیز افزایش یافته است.

  وی در عین حال از اعلام جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

  یادآور می شود  بانک  مرکزی از سال گذشته با هدف بهبود وضعیت نظام بانکی کشور تنظیم این بازار را در دستور کار قر ار داد و بر همین  اساس نرخ این بازار از ۲۹ به ۱۹ درصد  کاهش یافت ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی تعیین تکلیف اضافه برداشت بانک ها را از دلایل اصلی کاهش نرخ سود بازار بین بانکی اعلام و گفته بود بانک مرکزی، با تبدیل اضافه برداشت بانک ها به خط اعتباری زمینه ساز کاهش نرخ سود بانکی شد.

  این در حالی است بر اساس نرخ این بازار در تاریخ ۲۰ تیر ماه سال جاری معادل ۱۶.۵ درصد بوده است بنابر این طی حدود دو ماه اخیر این نرخ حدود ۵.۵ درصد افزایش یافته است از سوی دیگر بانکداران و در راس آنها بانک مرکزی انتظار دارند طی ماه های آینده نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش یابد که لازمه دستیابی به این هدف کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی است.

  گفتنی است، آمارهای بانک مرکزی نشان  در مرداد ماه سال جاری نشان داد که  میانگین نرخ سود در بازار بین بانکی در تیرماه به ۵/ ۱۶ درصد رسیده بود و برخی از معاملات نیز با نرخ ۱۶ درصد ثبت شد. این رخداد در حالی بود که به گفته مسوولان فعالیت پولی بانک مرکزی در بازار بین بانکی به حداقل رسیده و بانک مرکزی، پولی در این بازار تزریق نمی‌کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.