• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » غنی سازی ۹۹ درصدی آرد تولیدی برای نانوانی‌ها
  کد خبر : 1907526

  غنی سازی ۹۹ درصدی آرد تولیدی برای نانوانی‌ها

  دکتر بهروز جنت با بیان اینکه نزدیک ۹۹ درصد آرد تولیدی برای نانوایی‌ها در کشور غنی سازی شده است، اظهار کرد: از حدود ۴میلیون و ۷۵۰ هزار تن آرد تولیدی خبازی به‌جز سنگک با مصرف ۹۰۰ هزار کیلو گرم ماده غنی سازی آرد(پرمیکس)، ۴میلیون و ۶۹۰ هزار تن آن به ارد خبازی غنی سازی شده تبدیل…

  دکتر بهروز جنت با بیان اینکه نزدیک ۹۹ درصد آرد تولیدی برای نانوایی‌ها در کشور غنی سازی شده است، اظهار کرد: از حدود ۴میلیون و ۷۵۰ هزار تن آرد تولیدی خبازی به‌جز سنگک با مصرف ۹۰۰ هزار کیلو گرم ماده غنی سازی آرد(پرمیکس)، ۴میلیون و ۶۹۰ هزار تن آن به ارد خبازی غنی سازی شده تبدیل شود.

  ۲۴

  مدیر کل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، گفت: یکی از راه‌های پیشگیری از کمبود ریز مغذی‌ها در هر کشوری غنی سازی مواد غذایی پرمصرف است.

  وی افزود: نان در کشورمان قسمت عمده غذای مردم محسوب می‌شود که براساس بررسی‌های انجام شده سرانه مصرف نان در ایران ۱۳۰ کیلوگرم است.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به همین دلیل نان به عنوان یک حامل مناسب برای غنی سازی با انواع ریزمغذی ها همچون آهن و اسیدفولیک در نظر گرفته می شود.

  جنت تاکید کرد: از سویی غنی‌سازی نان با آهن و اسیدفولیک هیچ تأثیر معنی داری بر رنگ و طعم آن ندارد و به‌همین منظور در ضابطه‌های مواد غذایی به ویژه آرد بازنگری‌هایی به عمل آمد و غنی سازی این ماده با آهن و اسید فولیک در دستور کار قرار گرفت .

  وی اظهار کرد: پیرو همین برنامه مقدار آرد تولیدی و ماده غنی سازی آرد (پریمکس) مصرفی که به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری از کمبود ریز مغذی‌ها در هر کشوری غنی سازی مواد غذایی پرمصرف است، در مجموع قطب های ده‌گانه کشوری مورد بررسی قرار گرفت تا پس از ارزیابی های صورت گرفته از حدود ۴میلیون و ۷۵۰ هزار تن آرد تولیدی خبازی به‌جز سنگک با مصرف ۹۰۰ هزار کیلو گرم پرمیکس، ۴میلیون و ۶۹۰ هزار تن آن به ارد خبازی غنی سازی شده تبدیل شود.

  جنت در پایان بیان کرد: با انجام حدود ۲۰ هزار نمونه برداری در قطب های دهگانه و مورد قبول واقع شدن حدود ۱۹ هزار مورد از آنها، به نظر می رسد گام عملیاتی بسیار مهمی در غنی سازی آرد به عنوان ماده اصلی فراورده غذایی استراتژیک نان، برداشته شده است.

  منبع: فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.