• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » موزه باغ ملی تهران؛ هجدهمین جشن خانه سینما/ گلایه تند و تیز بابک حمیدیان
  کد خبر : 1907332

  موزه باغ ملی تهران؛ هجدهمین جشن خانه سینما/ گلایه تند و تیز بابک حمیدیان

  در حالی که قرار بود مراسم هجدهمین جشن خانه سینما در میدان مشق سابق تهران (موزه باغ ملی) با حضور جمعی از سینماگران، هنرمندان، اهالی رسانه و … راس ساعت ۲۰:۰۰ برگزار شود، این مراسم با تاخیری حدودا ۴۰ دقیقه‌ای کار خود را آغاز کرد. از ساعاتی قبل مسئولان برگزاری این مراسم، در حال آماده‌سازی…

   گلایه تند و تیز بابک حمیدیان

  در حالی که قرار بود مراسم هجدهمین جشن خانه سینما در میدان مشق سابق تهران (موزه باغ ملی) با حضور جمعی از سینماگران، هنرمندان، اهالی رسانه و … راس ساعت ۲۰:۰۰ برگزار شود، این مراسم با تاخیری حدودا ۴۰ دقیقه‌ای کار خود را آغاز کرد.

  از ساعاتی قبل مسئولان برگزاری این مراسم، در حال آماده‌سازی میدان مشق برای این برنامه هستند. تا جایی که برای خبرنگاران و داوران و حاضران جایگاهی جداگانه در نظر گرفته شده است.

  طبق اخبار منتشر شده، قرار است در این مراسم گروه موسیقی «پالت» به اجرای قطعاتی بپردازند.

  هم اکنون مهمانان و افرادی که قرار است در این مراسم حضور داشته باشند، در جای خود مستقر شده‌اند. از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم تا به این لحظه می‌توان به رضا کیانیان، رضا عطاران، مجید توکلی، کمند امیرسلیمانی، محمد بهشتی، رویا نونهالی، مسعود رایگان، بیژن امکانیان، مهدی فخیم زاده، فرهاد اصلانی، عبدالرضا اکبری، حجت الله ایوبی، فرشته طائرپور، یدالله صمدی، مریلا زارعی، هوشنگ گلمکانی، داریوش اسدزاده،‌ بابک حمیدیان، مینا ساداتی، نیکی کریمی، محمد حسین فرحبخش، سیروس الوند، جهانگیر کوثری، محمد حسین مهدویان، علیرضا شجاع نوری، علیرضا خمسه، مهناز افشار، اکبر عالمی، لوریس چکناواریان، پانته‌آ بهرام، ساره بیات، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری و … اشاره کرد.

  ۲۰:۴۳ مراسم هجدهمین جشن خانه سینما با پخش آیاتی از قرآن کریم و سرود جمهوری اسامی ایران به طور رسمی آغاز شد.

  ۲۰:۵۱ گروه موسیقی «پالت» در همان ابتدای مراسم موسیقی زنده‌ای را در حالی به اجرا گذاشت که کلیپی از تصاویر رزمندگان هشت سال دفاع مقدس پخش می شد.

  ۲۰:۵۹ کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن خانه سینما بابت ناهماهنگی و شلوغی مراسم عذرخواهی کرد. او سپس با تبریک روز ملی سینما به سینماگران، شروع به خواندن متن ادبی کرد.

  دبیر جشن خانه سینما در بخشی از صحبت های خود گفت: پس از اتمام جشن امشب، مقدمات برگزاری جشن سال آینده انجام خواهد شد. امسال سعی کردیم نتیجه آراء را کسی نفهمد. اکثر کسانی که اینجا حضور دارند، نمی دانند واقعا چه کسی جایره می گیرد. امشب قرار است از دو نفر تقدیر کنیم؛ کسانی که توانستند حوزه انیمیشن را پررنگ تر و قدرتمندتر کنند.

  ۲۱:۱۰ در ادامه با حضور کمال تبریزی از هادی محمدیان و حامد جعفری (کارگردان و تهیه کننده انیمیشن «شاهزاده روم») تقدیر به عمل آمد. این دو، دیپلم افتخار هجدهمین جشن خانه سینما را به خانه بردند.

  ۲۱:۱۱ حامد جعفری: به نظرم امشب باید از علیرضا رضا داد و حجت الله ایوبی که این کار را مورد توجه قرار دادند، تشکر کنم. اتفاق امشب مرهون زحمات تمام عوامل فیلم است.

  ۲۱:۱۲ رضا عطاران و هانیه توسلی برای اهدای تندیس بهترین عکس به روی صحنه آمدند. جایزه این بخش به محمد بدرلو برای فیلم سینمایی »اعترافات ذهن خطرناک من« رسید. این فیلم ساخته هومن سیدی بود. در این بخش رضا عطاران با اشاره به رنگ لباس خود گفت: مردد بودم که پیراهنی رنگی بپوشم. به هر حال اتفاقاتی که در جشن حافظ و حواشی پس از آن افتاد، همه ما را تا حد زیادی نگران کرده و ترسانده!

  ۲۱:۱۶ برای اهدای جایزه بهترین جلوه های ویژه میدانی علیرضا خمسه روی صحنه آمد. در این بخش تندیس شایستگی و دیپلم افتخار به ایمان کرمیان برای فیلم «ایستاده در غبار» اهدا شد.

  ۲۱:۲۱ برای بخش جایزه بهترین چهره پردازی مجید مظفری و ویشکا آسایش روی صحنه آمدند. تندیش شایستگی و دیپلم افتخار این بخش به شهرام خلج برای فیلم «ایستاده در غبار» رسید.

  ۲۱:۲۴ برای بخش بهترین طراحی لباس، مینا سادانی و بابک حمیدیان روی صحنه آمدند. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار به غزاله معتمد برای فیلم «ابد و یک روز» رسید.

  ۲۱:۲۵ احسان کرمی در این بخش به بابک حمیدیان گفت: کمی با انرژی بخوان. حمیدیان گفت: دو سال نادیده گرفته شدم؛ دلیلی ندارد هیجان زده شوم.

  ۲۱:۳۰ برای اهدای جایزه بخش بهترین صداگذاری، آتیلا پسیانی روی صحنه آمد. آتیلا پسیانی در این بخش گفت: « به من گفتند تو صدات خوبه؛ برای همین بیا و جایزه بخش صداگذاری را اهدا کن!». تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین صداگذاری به آرش قاسمی برای فیلم «خشم و هیاهو» اهدا شد.

  ۲۱:۳۳ تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری به امین میرشکاری برای فیلم «ابد و یک روز» رسید.

  ۲۱:۳۶ در این بخش، گروه موسیقی پالت در حالی به صحنه آمدند تا قطعه‌ای دیگر را اجرا کنند که از نبودن روزی با عنوان «روز ملی موسیقی» ابراز تاسف کردند.

  ۲۱:۳۹ گفتنی است؛ خانواده شهید کشوری و شیرودی هم جزو مدعوین حاضر در مراسم هجدهمین جشن خانه سینما بودند.

  ۲۱:۴۳ برای بخش بهترین طراحی صحنه افسانه بایگان و علی دهکردی روی صحنه آمدند. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار این بخش به امیرحسین قدسی برای فیلم «اژدها وارد می شود» رسید.

  ۲۱:۴۸ برای اهدای جایزه بهترین جلوه های ویژه بصری، هومن سیدی روی صحنه آمد. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار به هادی اسلامی برای فیلم «بادیگارد» تعلق گرفت.

  ۲۱:۵۰ کلیپی از درگذشتگان سینمایی سال ۹۵ پخش شد.

  ۲۱:۵۴ برای اهدای جایزه بخش بهترین موسیقی متن، رویا تیموریان و مسعود رایگان روی صحنه آمدند. مسعود رایگان در این بخش گفت: سازنده مستند «من ناصر حجازی هستم» اکنون در بیمارستان و بستر بیماری است. برای او دعا کنید. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار این بخش به کارن همایونفر برای فیلم «بادیگارد» تعلق گرفت.

  ۲۱:۵۹ کارن همایونفر: چند سالی است که همه ما خسته ایم، در حالی که در تلاشیم خودمان را سرحال نشان دهیم. جای خالق «بادیگارد» ابراهیم حاتمی کیا خالی است. از گروه موسیقی پالت تشکر می کنم.

  ۲۲:۰۱ رضا کیانیان و غزل شاکری تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین تدوین هجدهمین جشن سینمای ایران را به بهرام دهقانی برای فیلم «ابد و یک روز» تقدیم کردند.

  ۲۲:۰۵ برای بخش بهترین فیلمبرداری رامبد جوان روی صحنه آمد. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار این بخش به هومن بهمنش برای فیلم «اژدها وارد می شود» تقدیم شد.

  ۲۲:۱۲ برای بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، نیکی کریمی و حبیب رضایی روی صحنه آمدند. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار به نوید محمد زاده برای فیلم «ابد و یک روز» داده شد.

  ۲۲:۱۶ نوید محمدزاده بعد از دریافت جایزه بهترین بازیگر مکمل: «خیلی خوشحالم که این جایزه را از حبیب رضایی گرفتم. ان شاء الله تا ابد و یک روز برای فیلم «ابد و یک روز» جایزه بگیرم. ما همچنان منتظر اعلام رای پرونده پزشکی عباس کیارستمی هستیم.»

  ۲۲:۱۸ نیکی کریمی و حبیب رضایی تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن هجدهمین جشن سینمای ایران را به فرشته صدرعرفایی برای فیلم «کوچه بی نام» اهدا کردند.

  ۲۲:۲۰ برای اهدای جایزه بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد، مریلا زارعی و امین تارخ روی صحنه آمدند. زارعی در این بخش گفت: ما یاد عزیزان از دست رفته حادثه منا را زنده نگه می داریم. امین تارخ هم ضمن تبریک روز ملی سینما، از حضور در این جمع هنرمندانه ابراز خوشحالی کرد. پنجمین تندیس «ابد و یک روز» در این بخش به پیمان معادی رسید.

  ۲۲:۲۲ مریلا زارعی گفت: بسیار بسیار خوشحالم که این نام را می خوانم. چون چند سال پیش افتخار همکاری با وی را داشتم. خیلی خوب بازی می کند و در جشن خانه سینما پیش از این دیده نشده و همواره منتظر نام او بودم؛ چرا که مستحق جایزه است. و پس از این صحبت‌ها نام معادی را خواند و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد به او رسید.

  ۲۲:۲۴ پیمان معادی دومین بازیگر ابد و یک روز هم جایزه‌اش را به کیارستمی تقدیم کرد و گفت گذر زمان غم کیارستمی را کم نمی کند. بعد از آن محمدزاده هم روی سن آمد و با هم عکس یادگاری گرفتند.

  ۲۲:۳۰ رویا نونهالی و مسعود کرامتی تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن هجدهمین جشن سینمای ایران را به باران کوثری برای فیلم «کوچه بی نام» اهدا کردند.

  ۲۲:۳۵ تشکر باران کوثری از مخاطبان: از مردم تشکر می‌کنم که در جشن‌های سینمایی و سالن های سینما حاضر می‌شوند. این در سالی است که اهالی سینما مورد توهین‌هایی قرار می‌گیرند و در مقابل، حضور مردم پشت ما را گرم می‌کند. دم شما گرم.

  ۲۲:۳۶ گروه پالت قطعه بعدی خود‌ را تقدیم روح زنده‌یاد عباس کیارستمی کرد.

  ۲۲:۴۰ برای بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی مهناز افشار و حسین یاری روی صحنه آمدند. افشار در این بخش گفت:خوشحالم در خانه دوست هستم و اینجا امنیت است. باید قدر داشته هایمان را بدانیم. اینطور نشود که بعد از رفتنشان به یادشان بیفتیم. تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اقتباسی به ناهید طباطبایی و حمیدرضا قطبی برای فیلم «جامه دران» اهدا شد.

  ۲۲:۴۵ قطبی پس از دریافت جایزه: از مسئولان سینمایی که آن طرف میز نشستند، تقاضا دارم برای این طرف میز دلسوزی بیشتری به خرج بدهند.

  ۲۲:۴۸ مهناز افشار و حسین یاری تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین فیلم نامه هجدهمین جشن سینمای ایران را به سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز» اهدا کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.