• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , مطالب برگزیده سایت » افتتاح بزرگترین پی آی سی یو کشور در بیمارستان مفید
  کد خبر : 1906942

  افتتاح بزرگترین پی آی سی یو کشور در بیمارستان مفید

  بزرگترین پی آی سی یو کشور به همراه بخش جدید نوزادان و بخش جراحی ۲ امروز در بیمارستان کودکان مفید با حضور مسئولین وزارت بهداشت رئیس دانشگاه شهید بهشتی و رئیس بیمارستان افتتاح شد.  فرید ایمان زاده رئیس بیمارستان کودکان مفید در مراسم افتتاحیه بخش جدید نوزادان و جراحی ۲ که امروز صبح در محل…

  بزرگترین پی آی سی یو کشور به همراه بخش جدید نوزادان و بخش جراحی ۲ امروز در بیمارستان کودکان مفید با حضور مسئولین وزارت بهداشت رئیس دانشگاه شهید بهشتی و رئیس بیمارستان افتتاح شد.

  ۷۶

   فرید ایمان زاده رئیس بیمارستان کودکان مفید در مراسم افتتاحیه بخش جدید نوزادان و جراحی ۲ که امروز صبح در محل بیمارستان مفید برگزار شد گفت: در راستای گسترش و توسعه بخش‌های درمانی بزرگترین پی آی سی یو کشور در بیمارستان مفید و ۱۹طرح و بخش جدید نوزادان پس از نوسازی و همچنین جراحی ۲نیز به صورت گسترش یافته امروز افتتاح شد.

  وی بیمارستان مفید را پر مراجعه ترین مرکز درمانی کشور دانست و اظهار کرد: روزانه بیش از ۸۰۰ بیمار به این بیمارستان مراجعه می‌کنند که حدود ۱۰درصد نیاز به بستری دارند.

  رئیس بیمارستان مفید بیان کرد: این بیمارستان در حوزه نوزادان جراحی، عفونی و اعصاب از بهترین قطب‌های علمی کشور بوده و امروزه نیز شاهد پیشرفت بخش‌های روماتولوژی هستیم.

  وی توجه به سلامت کودکان کشور را ضروری خواند و افزود: پس از اجرای طرح تحول سلامت شاهد افزایش کیفیت خدمات، رضایت‌مندی بیماران و پیشرفت‌های بسیاری بوده‌ایم که در این راستا وظیفه ما حمایت از این طرح برای ادامه مسیر است، هرچند که هنوز اشکالاتی وجود دارد.

  ایمان زاده ارائه خدمات مطلوب، رفع نابسامانی دارو و کاهش هزینه‌های درمانی برای مردم را از جمله دست‌آوردهای طرح تحول سلامت عنوان کرد و یادآور شد: بیمارستان مفید که در سال ۵۳ در ۱۲ هزار متر احداث و وقف کارهای درمانی شد و پس از آن در سال ۶۱ به وزارت بهداشت واگذار شد.

  پژوهشکده سلامت کودکان در بیمارستان مفید مستقر می‌شود

  در ادامه این مراسم علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به حجم گسترده خدمات بیمارستان مفید و مراجعات بسیار بالای آن بیان کرد: بیمارستان مفید ویژگی‌های متمایز‌ی نسبت به سایر بیمارستان‌ها دارد و به عنوان بیمارستان مرجع نه تنها در ایران بلکه در کشور های منطقه به حساب می‌آید و بیماران زیادی برای درمان از کشورهای منطقه به این بیمارستان مراجعه می کنند.

  وی وجود مراکز تحقیقاتی در حوزه کودکان را ضروری خواند و افزود: با توجه به ضرورت تحقیقات حوزه کودکان، وزارتخانه با ایجاد و استقرار پژوهشکده سلامت کودکان در بیمارستان مفید موافقت کرده و در آینده این پژوهشکده ساخته شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  پیوندی با اشاره به تغییرات حوزه بهداشتی و درمانی در دو سال اخیر، بیان کرد: با توجه به اینکه بیمارستان مفید یکی از بیمارستان‌های مردمی است برای گسترش و توسعه آن نیز می‌توان از مردم کمک گرفت و قطعا این یکی از بهترین راهکارهای حل مشکلات و توسعه بیمارستان است.

  وی گفت: برای توسعه این بیمارستان و بیمارستان‌های کودکان نیاز به حمایت جدی مردم، وزارت بهداشت و دانشگاه است چرا که برای ادامه مسیر طرح تحول و افزایش کیفی و کمی خدمات با توجه به سیاست‌های جمعیتی کشور، باید به این مسئله توجه ویژه ای شود.

  رئیس دانشگاه شهید بهشتی، افتتاح بیمارستانی در حاشیه تهران را برای ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان لازم دانست و افزود: افتتاح چنین بیمارستانی با کمک شهرداری و با در اختیار گذاشتن فضای فیزیکی لازم امکان‌پذیر می شود.

  افزایش ۱۸۰ طرح در بخش مراقبت‌های ویژه

  پیوندی در ادامه با اشاره به دستاوردهای طرح تحول تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول،تعداد تخت های ویژه در بخش‌های ICU ، PICU و NICU تعداد ۲۰۵ تخت بوده که از زمان شروع این طرح تا کنون ۱۸۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به این تعداد افزوده شده است.

  وی همچنین از افزایش ۴۲ هزار متر مربع فضای درمانی خبر داد و یادآور شد: با توجه به اینکه حوزه درمان بسیار پر چالش و پر دردسر بوده و هر روز با اتفاقات خواسته و ناخواسته‌ای مواجه هستیم نیاز به توجه ویژه تمام افراد این حوزه از نگهبان تا پزشک دارد چرا که امروزه با توجه به فضای رسانه‌ای نامناسب حوزه درمان نیز فضای پر استرسی دارد.

  در ادامه سلحشور رئیس فراکسیون زنان مجلس، راه‌اندازی بخش‌های درمانی را برای کمک به توانمندی نوزادان و برگشت به زندگی آنان بسیار مهم دانست و گفت: با اهمیت به چنین بخش‌هایی می‌توان شاخص های توسعه را افزایش داد چرا که یکی از شاخص‌های مهم توسعه میزان سلامت و بقای نوزادان است.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.