• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » علت حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر ؟!
  کد خبر : 1906767

  علت حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر ؟!

  امیرحسین علم الهدی از حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر ابراز رضایت کرد! حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر دبیر شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه درباره حذف بخش مستقل هنر و تجربه از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر توضیحاتی ارائه کرد. امیرحسین علم‌الهدی در یادداشتی نوشت: «اول…

  حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر

  امیرحسین علم الهدی از حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر ابراز رضایت کرد!

  حذف بخش مستقل هنر و تجربه از جشنواره فجر

  دبیر شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه درباره حذف بخش مستقل هنر و تجربه از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر توضیحاتی ارائه کرد.

  امیرحسین علم‌الهدی در یادداشتی نوشت:

  «اول بپذیریم که قواعد برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر به دلیل ساختار رقابتی داخلی فیلم‌های سینمای ایران نمی‌تواند همانند سایر جشنواره‌های معتبر دنیا باشد و جشنواره ملی فیلم فجر و نحوه برگزاری‌اش قاعدتا براساس تجربه سالیان گذشته این جشنواره است و برای ماندگاری و تاثیرگزاری چاره‌ایی ندارد که مقتضیات روز سینمای ایران را مدنظر داشته باشد.

  پس از دو سال از برگزاری بخش هنروتجربه در کنار سایر بخش‌های جشنواره امسال نیز هنروتجربه براساس ساختار جدید این جشنواره که با توجه به نزدیکی کیفیت‌های فیلم‌های این چند دوره، فارغ از بخش‌های مختلف هر ساله جشنواره تصمیم گرفت که درکنار فیلم‌های بخش مسابقه خود را محک زند و می دانیم که باتوجه به رقابت جدی فیلم‌ها فارغ از فیلم‌های بخش اصلی، فیلم‌های کارگردان اول و هنروتجربه مهم‌تر از همه کیفیت فیلم‌ها است و مخاطب داخلی در جشنواره ملی فجر چیزی که به دنبالش است بیشتر کیفیت است و لاغیر و طی این چند سال جشنواره نشان داده است که بخش‌بندی در سینمای ایران با هرنوع تعریفی برخلاف خواست و مقتضیات روز این سینما است.

  دبیر محترم جشنواره براساس این نیاز روز تصمیم درستی گرفته است و مطمئنیم که رقابت همه بخش‌ها در بخش سودای سیمرغ با توجه به ضرورت چینش درست هیئت انتخاب و یا گروه مشاورین دبیر برای انتخاب فیلم‌های بخش سودای سیمرغ باعث یک رقابت صحیح و فشرده می گردد و رقابت برای سینمای هنروتجربه که سردمدار جوایز بیشمار بین‌المللی است در کنار سایر فیلم‌های سینمای ایران جای نگرانی ندارد و باتوجه به کیفیت این سینمای تاثیرگذار امسال شاهد ارزیابی مخاطبان سینمای ایران از همه فیلم‌ها فارغ از بخش بندی‌های رایج خواهیم بود .

  گروه سینمای هنروتجربه برای اهمیت دادن به این سینمای پایه، طرحی را در دست بررسی دارد که همزمان با برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر دریکی از شهرهای فرهنگی کشور بخش رویداد اختصاصی سینمای هنروتجربه را برگزار کند که در صورت به نتیجه رسیدن این طرح متعاقبا جزییات این بخش به اطلاع خواهد رسید.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.