• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » افزایش ۳ درصدی قیمت نفت
  کد خبر : 1906611

  افزایش ۳ درصدی قیمت نفت

  قیمت جهانی نفت در معاملات هفته گذشته ۳ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات به ۴۸ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید. به نقل از رویترز، در حالی که تجار خاطر نشان کردند که وقوع طوفان هرمین، عامل اصلی کاهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام امریکا در این هفته بوده است، قیمت…

  img18193911
  قیمت جهانی نفت در معاملات هفته گذشته ۳ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات به ۴۸ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید.

  به نقل از رویترز، در حالی که تجار خاطر نشان کردند که وقوع طوفان هرمین، عامل اصلی کاهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام امریکا در این هفته بوده است، قیمت نفت روز جمعه ۴ درصد کاهش یافت و بخش عمده ای از افزایش قیمت جلسه قبلی را خنثی کرد.

   

  بازار نفت معاملات این هفته را با حدود ۳ درصد افزایش به پایان برد که اولین افزایش در طی ۳ هفته گذشته بود.  امیدواری تجار به انعقاد توافق فریز نفتی، پس از توافق روز دوشنبه عربستان و روسیه برای همکاری با یکدیگر برای تثبیت بازار نفت، افزایش یافته است.

   

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۹۸ سنت کاهش به ۴۸ دلار و یک سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه برای اولین بار در طی ۲ هفته اخیر به بالای ۵۰ دلار رسیده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز با یک دلار و ۷۴ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.

   

  روز پنجشنبه پس از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد که حجم ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته بیشترین کاهش از ژانویه ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده، قیمت نفت به یکباره رو به افزایش گذاشت. تجار گفتند این کاهش به دلیل وقوع طوفان هرمین و به تاخیر افتادن تخلیه محموله های نفتی اتفاق افتاده است.

   

  جیمز ویلیامز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بخش عمده افزایش قیمت های روز پنجشنبه مبتنی بر برداشتی اشتباه بود. اما بررسی دقیقتر نشان داد که کاهش حجم ذخایر به دلیل تاخیر در واردات رخ داده که ناشی از وقوع طوفان بوده است.»

   

  «هفته آینده ما شاهد افزایش قابل توجه حجم ذخایر نفت خام آمریکا خواهیم بود زیرا همه این میزان نفتی که هفته گذشته به دلیل طوفان وارد نشده بود، به یکباره در آمارها منعکس خواهد شد.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.