• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » داستانی در خصوص تاثیرات جنگ بر زندگی افراد
  کد خبر : 1906535

  داستانی در خصوص تاثیرات جنگ بر زندگی افراد

    «دریا خانم» عنوان کتابی در حوزه دفاع مقدس است که در سال ۱۳۸۸، با ۱۴۱ صفحه و در قطع رقعی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسید. این کتاب دربردارنده خاطرات هشت مقطع مختلف از زندگی آذر علامه زاده همسر شهید رضا جلیلوند است و نگارش این اثر به صورت مصاحبه ی سوال و…

  تاثیرات جنگ بر زندگی افراد

   

  «دریا خانم» عنوان کتابی در حوزه دفاع مقدس است که در سال ۱۳۸۸، با ۱۴۱ صفحه و در قطع رقعی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسید.

  این کتاب دربردارنده خاطرات هشت مقطع مختلف از زندگی آذر علامه زاده همسر شهید رضا جلیلوند است و نگارش این اثر به صورت مصاحبه ی سوال و جوابی است، یعنی سید قاسم یا حسینی به عنوان مصاحبه گر و تنظیم کننده این کتاب از آذر علامه زاده که راوی کتاب است، سوالاتی را پرسیده و آن را به صورت یک کتاب گردآوری کرده است.

  این کتاب هم به صورت کاغذی با قیمت ۲ هزار و ۶۰۰ تومان و هم به شکل گویا با قیمت دوازده هزار تومان، عرضه می شود.

  خلاصه ای از زندگی آذر علامه زاده:
  آذر علامه‌ زاده در بیستم آذرماه سال ۱۳۳۹ در شهرستان کازرون و در یک خانواده شانزده نفری متولد می‌ شود او هفتمین فرزند خانواده است. دوران دبستان را در مدرسه قدسی و دوران راهنمایی‌اش را در مدرسه بهبهانی کازرون سپری می‌کند.

  مشکلات زندگی و جمعیت زیاد و سنگینی مسئولیت خواهر و برادرانش او را از ادامه تحصیلات باز می‌دارد. در سن هفده سالگی به همراه خواهرش که در بوشهر زندگی می‌کند، به بوشهر می‌رود و به عنوان کارمند اداره تعاون مشغول به کار می‌شود، تا زمانی که موج انقلاب او را نیز درگیر خود می‌ کند و برای به ثمر نشستن انقلاب به مبارزه با رژیم می‌ پردازد.

  او در سن نوزده سالگی با رضا جلیلوند که کارمند نیروی دریایی ارتش و اهل ارومیه است، آشنا می‌شود. آن دو که هر یک از شهری با فاصله‌های دور در بندر بوشهر به هم رسیده بودند پایه‌های زندگی زیبایی را می‌ریزند، به ویژه،‌ این زیبایی با به دنیا آمدن رحیمه، فرزندشان طراوت دیگری پیدا می‌کند. اما افسوس که این زیبایی و طراوت دوام چندانی ندارد و پس از دو سال زندگی مشترک شهید جلیلوند همسرش را تنها می‌گذارد و به سوی حق می‌شتابد.

  این کتاب بیشتر در خصوص مفهوم و اصل زندگی و چگونگی زندگی جنگ زده و تاثیرات جنگ بر زندگی افراد سخن می‌گوید و چینش کتاب هم که به صورت سوال و جوابی است، از جمله نکات متمایز کننده این اثر محسوب می‌‍شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.