• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » معرفی کتاب «۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست ها علیه آمریکا»
  کد خبر : 1906361

  معرفی کتاب «۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست ها علیه آمریکا»

    به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست ها علیه آمریکا» نوشته ویکتور تورن و با ترجمه شادی هزاره در شمارگان ۱۰۰۰ جلد در سال ۹۴ توسط موسسه فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد. کتاب ۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا با پرده‌برداشتن…

   کتاب «11 سپتامبر؛ توطئه صهیونیست ها علیه آمریکا»

   

  به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست ها علیه آمریکا» نوشته ویکتور تورن و با ترجمه شادی هزاره در شمارگان ۱۰۰۰ جلد در سال ۹۴ توسط موسسه فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد.

  کتاب ۱۱ سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا با پرده‌برداشتن از حقیقت ماجرای تروریستی ۱۱ سپتامبر، در بخش‌های مختلف به بررسی نقش گروه‌های دخیل در ماجرا، مغز متفکر عملیات، کمیسیون لاپوشانی ۱۱ سپتامبر، حلقه‌های جاسوسی اسرائیل، نقش نومحافظه‌کاران و افشاگری‌های پس از عملیات تروریستی می‌پردازد.

  در مقدمه کتاب آمده است: عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر بزرگترین حادثه ی تروریستی تاریخ ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود که پیامدهای سیاسی و نظامی مهمی برای این کشور و جامعه ی جهانی به دنبال داشت. برخی آن را با حادثه ی پرل هاربر مقایسه کرده و معتقدند این حادثه تاریخ آمریکا را تغییر داده است. در این عملیات تروریستی، چهار فروند هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی آمریکا با تمام خدمه و سرنشینانان آن ربوده شدند و پس از کنترل آن توسط هواپیماربایان به برج‌های تجارت جهانی و پنتاگون اصابت کردند که این حوادث حدود سه هزار کشته برجای گذاشت. بلافاصله پس از این حملات تروریستی، آمریکا به منظور انتقام‌جویی و مقابله با گروه تروریستی القاعده به افغانستان حمله کرد و پس از وارد نمودن خسارات سنگین، این کشور را به اشغال خود درآورد. پس از آن، عراق نیز به بهانه ی وجود سلاح کشتارجمعی مورد هجوم ایالات متحده قرار گرفت و به اشغال درآمد. این حملات علاوه بر اینکه بیشتر تأسیسات زیربنایی عراق را ویران کرد تلفات انسانی بسیار گسترده‌ای داشت؛ به طوری که صدها‌هزار غیرنظامی در این حملات کشته شدند و میلیون‌ها انسان آواره و بی‌خانمان شدند و تبعات ناگوار آن پس از گذشت یک‌دهه همچنان مردم این کشورها را تحت‌تأثیر قرار داده است.

  از سوی دیگر موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی و فشار فزاینده به کشورهای اسلامی مخالف سلطه آمریکا به شدت گسترش یافت. چنان که به اعتقاد یکی از نویسندگان غربی حادثه ی ۱۱ سپتامبر باعث رشد تصاعدی اسلام هراسی شد، به طوری که در این سال ها اسلام و خاورمیانه به تیتر اول خبرهای منفی خبرگزاری‌های غربی تبدیل شده است.

  پس از گذشت یک دهه، هنوز ابعاد مختلف این حادثه روشن نشده است. امروزه در کنار تحلیلی‌های رایجی که از این حوادث وجود دارد برخی از تحلیلگران معتقدند که این عملیات تروریستی با اطلاع قبلی دولت آمریکا و با طراحی و برنامه ریزی صهیونیست ها صورت گرفته است.
  ویکتور تورن نویسنده کتاب از جمله نویسندگانی است که بر نقش محوری رژیم صهیونیستی در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تأکید دارد. وی با تحلیل ابعاد مختلف این حادثه و با ارائه شواهد و مستندات مختلف، رد پای صهیونیست‌ها را در جای‌جای این سناریو نشان میدهد. او معتقد است حادثه ۱۱ سپتامبر، نه عملیاتی تروریستی از سوی مسلمانان بلکه توطئه ای داخلی/خارجی است که با هماهنگی نومحافظه‌کاران و صهیونیست‌های افراطی طراحی و اجرا شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.