• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » وجود ۱۶ هزار کارتن‌خواب در سطح استان تهران
  کد خبر : 1906299

  وجود ۱۶ هزار کارتن‌خواب در سطح استان تهران

  مسئول طرح «تهران شهر بدون گرسنه» گفت: آمارها نشان می‌دهد ۱۴ تا ۱۶ هزار نفر در پاتوق‌های استان تهران، کارتن‌خواب هستند و مناطق دره فرحزاد، مولوی و شوش بیشترین آ‌مار کارتن‌خواب را در استان تهران دارند. حسین شیخ در نشست خبری جمعیت طلوع دوباره، گفت: در مؤسسه طلوع ۷ گروه جذب داریم که ۵ گروه…

  مسئول طرح «تهران شهر بدون گرسنه» گفت: آمارها نشان می‌دهد ۱۴ تا ۱۶ هزار نفر در پاتوق‌های استان تهران، کارتن‌خواب هستند و مناطق دره فرحزاد، مولوی و شوش بیشترین آ‌مار کارتن‌خواب را در استان تهران دارند.

  ۵۵

  حسین شیخ در نشست خبری جمعیت طلوع دوباره، گفت: در مؤسسه طلوع ۷ گروه جذب داریم که ۵ گروه در تهران و ۲ گروه در کرج و بومهن است که سه‌شنبه‌ شب‌های هر هفته به ۱۶ پاتوق سرکشی می‌کنیم و یک وعده غذا به کارتن‌ خواب‌ها می‌دهیم.

  وی ادامه داد: پاتوق کارتن‌خواب‌ها یا موقت و ساعتی است یا دائمی مثلاً در دره فرحزاد ۷ پاتوق که از سالها پیش با اسامی مختلف مشخص شده، وجود دارد که ۳ پاتوق آن ثابت است و به صورت بیغوله‌نشینی و خرابه محل زندگی دائمی افراد است.

  شیخ گفت: همه پاتوق‌های تهران را برای توزیع غذا سرکشی نمی‌کنیم بلکه از نظر امنیتی بعضی از پاتوق‌ها مناسب نیستند از طرفی کارتن‌خواب‌ها پراکنده هستند و فقط ۴۰ درصد آنها به صورت متمرکز در پاتوق‌ها یافت می‌شوند.

  مسئول طرح «تهران شهر بدون گرسنه» گفت: ‌آمارها نشان می‌دهد ۱۴ تا ۱۶ هزار نفر در پاتوق‌های استان تهران، کارتن‌خواب هستند، در تهران ۱۳ پاتوق از ۶ منطقه تهران را سرکشی می‌کنیم و باقیمانده پاتوق‌ها به صورت گذری یا پراکنده هستند.

  شیخ ادامه داد: متأسفانه منطقه ۴ که پاتوق خاک‌سفید است و سالها نیروی انتظامی برای پاکسازی آن تلاش کرده الان حدود ۶ ماه است که دوباره حضور کارتن‌خواب‌ها را در آنجا می‌بینیم.

  وی گفت: دو منطقه فرحزاد، مولوی و شوش بیشترین آ‌مار کارتن‌خواب را در استان تهران دارد.

  مسئول طرح «تهران شهر بدون گرسنه» در مورد وضعیت زنان و مردان کارتن‌خواب، گفت: هر هفته سه‌شنبه شب‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ نفر مرد کارتن‌خواب و ۵ الی ۱۲ زن را که کودکان هم شامل‌شان می‌شود در مرکز جذب می‌کنیم.

  اغلب مردان کارتن‌خواب، معتاد و زنان، طردشده هستند

  شیخ گفت: ۲۱ تا ۶۵ سال اغلب در مردان پذیرش داریم که با تمایل ۱۰۰ درصدی می‌آیند و اغلب مردان کارتن‌خواب معتاد هستند اما در زنان طردشدگی و بی‌سرپناهی هم بسیار دیده می‌شود تعدادی کودک هم داریم و زنانی که کارتن‌خواب هستند.

  طرح «تهران شهر بدون گرسنه»

  مسئول طرح «تهران شهر بدون گرسنه» در مورد این طرح، گفت: متأسفانه مردم، تالارها، هتل‌ها و غیره دورریز کردن غذا را زیاد دارند در نتیجه جمعیت طلوع دوباره ابتدا با باقیمانده غذای مراسم خانوادگی، دادن یک وعده غذا به افراد کارتن‌خواب و معتاد را آغاز کرد اما از سال ۹۴ طرح تهران شهر بدون گرسنه آغاز شد ما در این طرح غذا را پاتوق‌ها نمی‌بریم بلکه غذاهای دست نخورده مجالس، نذری‌ها و قربانی‌ها را با برنامه و هدف به دست ایتام، کارتن‌خواب‌ها، معلولان و غیره می‌رسانیم.

  وی گفت: ابتدا با ۴ منطقه این طرح را آغاز کردیم اما اکنون ۱۳ نقطه در تهران داریم که می‌توان غذای نذری را به دست نیازمندان رسانید.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.