• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » بحران آب بسیار جدی است
  کد خبر : 1906163

  بحران آب بسیار جدی است

   وزیر نیرو بحران آب کشور را بسیار جدی عنوان کرد و گفت: نیاز پروژه های زیربنایی آب کشور هم در بخش تأمین آب شرب و هم در بخش جمع آوری و تصفیه فاضلاب بسیار زیاد است و بیش از هر چیز نیازمند اصلاح اقتصاد آب کشور هستیم. حمید چیت چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی…

  ۱۳۹۴۰۵۱۳۱۱۲۰۳۸۲۶۲۵۸۱۰۷۷۴

   وزیر نیرو بحران آب کشور را بسیار جدی عنوان کرد و گفت: نیاز پروژه های زیربنایی آب کشور هم در بخش تأمین آب شرب و هم در بخش جمع آوری و تصفیه فاضلاب بسیار زیاد است و بیش از هر چیز نیازمند اصلاح اقتصاد آب کشور هستیم.

  حمید چیت چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایران ویج اظهار داشت: بحران آب در کشور بسیار جدی است و با توجه به رشد طبیعی مصرف سالانه از یک سو و کنترل نشدن مصارف بی رویه از سوی دیگر، به این بحران دامن زده می شود.

  وی افزود: برای تأمین مطلوب آب در نقاط مختلف کشور نیاز به تکمیل طرح های متعدد زیربنایی داریم اما اقتصاد آب ناکارآمد است و در حالی که شرکت های آب و فاضلاب در شرایط ورشکستگی فعالیت می کنند، یعنی درآمدهایشان بسیار پایین تر از مخارجشان است، با بودجه های معمول دولتی نمی توان نیاز مالی پروژه های عمرانی بخش آب کشور را پوشش داد.

  وزیر نیرو با اشاره به فعالیت های موثری که در جذب سرمایه های بخش خصوصی در اجرای برخی پروژه های آبی شده، گفت: نیاز پروژه های زیربنایی آب کشور هم در بخش تأمین آب شرب و هم در بخش جمع آوری و تصفیه فاضلاب بسیار زیاد است و بیش از هر چیز نیازمند اصلاح اقتصاد آب کشور هستیم تا به جای اعطای یارانه به بخش مصرف، دولت هر آنچه می تواند در بخش تکمیل طرح های زیربنایی هزینه کند.

  این عضو کابینه دولت از انجام بررسی هایی در دولت برای جذاب تر شدن سرمایه گذاری در بخش آب کشور خبر داد و گفت: تلاش شده تا با تعریف مباحثی چون خرید تضمینی آب و خدمات و همچنین فراهم سازی شرایط اعطای تسهیلات به بخش خصوصی که خواهان سرمایه گذاری در بخش آب و آبفا است، نسبت به تسریع جذب سرمایه ها از بخش های غیردولتی اقدام کنیم اما باز هم این مسئله در دولت در حال بررسی است تا اگر ظرفیت هایی برای جذاب تر شدن شرایط سرمایه گذاری در بخش آب کشور وجود دارد، استفاده شود.

  به گزارش تسنیم، هم اکنون طرح های تعریف شده و در حال اجرای بخش آب و آبفای کشور نیازمند بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است که ناکارآمد بودن اقتصاد آب و فعالیت شرکت های آب و فاضلاب در شرایط ورشکستگی، از چالش‌های عمده این بخش محسوب می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.