• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , فرهنگی و هنری » نمایشگاه گروهی آثار نام آوران این روزهای همدان در تهران
  کد خبر : 1905465

  نمایشگاه گروهی آثار نام آوران این روزهای همدان در تهران

  نگارخانه لاله در ادامه رویکردهای پژوهشی خود که یکی از آن ها رائه و بررسی آثار هنرمندان شهرهای مختلف ایران است، اقدام به برپایی نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان کرده است. یکی از شاخص ترین ویژگی های هنر معاصر، جغرافیا است. جغرافیای زیستی هنرمند این امکان را به او می دهد که چگونه…

  ۲۰۰

  نگارخانه لاله در ادامه رویکردهای پژوهشی خود که یکی از آن ها رائه و بررسی آثار هنرمندان شهرهای مختلف ایران است، اقدام به برپایی نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان کرده است.

  یکی از شاخص ترین ویژگی های هنر معاصر، جغرافیا است. جغرافیای زیستی هنرمند این امکان را به او می دهد که چگونه بنگرد و چگونه بنماید. هنرمند امروز توانسته با اتکا بر تمامی داشته های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی خود که استوار بر اتمسفر زندگی اش است، تعریف تازه تری از هنر ارائه نماید که بی شک تاثیرات آن در دهه های اخیر در تاریخ هنر ایران نمود پیدا کرده و به زبانی مستقل در جهان هنر رسیده است.

  از این رو نگارخانه لاله در رویکرد برنامه های خود هرساله به ارائه و معرفی آثار هنرمندان یک جغرافیا می پردازد که نقش تعیین کننده ای در جایگاه هنر معاصر ایران دارند. با توجه به ارزش های فرهنگی و تاریخی همدان و این که هنرمندانش در عرصه هنرهای تجسمی ایران شاخص و تاثیرگذار بوده اند، به عنوان پنجمین شهری است که در این دوره انتخاب و به بخشی از نقاشی معاصر آن پرداخته شده است.

  در این نمایشگاه آثار نقاشی ۲۸ نفر از هنرمندان نسل های مختلف همدان در معرض دید و بررسی علاقمندان قرار خواهد گرفت که برخی از آنها مقیم تهران بوده و برخی دیگر نیز درشهر همدان سکونت داشته اند.

  زنده یاد جواد حمیدی، محمد حسین حلیمی، قباد شیوا، ناصر پلنگی، زنده یاد عربعلی شروه، احمد آریا منش، احمد فتوت، علی بیگی پرست، سعید دولتی، علی اکبر احقری،تقی حجاریان، غلامرضا شاملو،صابر سلیمانی، بیژن غنچه پور،علی پیروز،سعید خضایی،وحید خضایی، لیلا سروندی، فرزانه سروندی،زهرا پنده،علی غیبی،مولود عظیم پور،فاطمه پلنگی،رضا شعبانی، یوسف رجبی و شهرام عظیمی از هنرمندان این مجموعه هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

  شایان ذکر است پیش از این نیز آثار هنرمندان شهرهای تبریز، مشهد، رشت و زنجان ارایه و مورد بررسی قرار گرفته است و نمایشگاه کنونی به نمایشگاه گردانی سعید دولتی گردآوری و برگزار می شود.

  گفتنی است این مجموعه از ۱۹ شهریور افتتاح می شود و تا ۱۰ مهر پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.