• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند
  کد خبر : 1905132

  بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند

  ادعاهای بسیاری در خصوص گسترش آموزش در پاکستان صورت می‌گیرد، ولی بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند. در حالی که ۱۹۰ هزار مدرسه در پاکستان دچار فقدان امکانات اساسی همچون آب، برق، دیوار و دستشویی است. نظام مدیریت اطلاعات آموزشی ملی گزارش سال ۲۰۱۴ میلادی را در این خصوص ارائه…

  ادعاهای بسیاری در خصوص گسترش آموزش در پاکستان صورت می‌گیرد، ولی بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند. در حالی که ۱۹۰ هزار مدرسه در پاکستان دچار فقدان امکانات اساسی همچون آب، برق، دیوار و دستشویی است.

  ۲۴

  نظام مدیریت اطلاعات آموزشی ملی گزارش سال ۲۰۱۴ میلادی را در این خصوص ارائه کرد. مطابق این گزارش ۱۳۴۰۵ مدرسه دینی در پاکستان وجود دارد و بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک در این مدارس دینی تحت آموزش هستند. تعداد دختران تحت آموزش در مدارس دینی بیش از ۶۰۰ هزار نفر است.

  در پاکستان ۱۲ هزار مؤسسه آموزشی به صورت غیر رسمی دایر است. بیش از ۵۰۰ هزار کودک در این مؤسسات مشغول به آموزش هستند. در مجموع بیش از ۴۰ میلیون کودک در مدارس دولتی، خصوصی، مدارس دینی و مراکز فنی حرفه ای پاکستان تحت آموزش هستند و یک میلیون و ششصد هزار از اساتید در حال تدریس در این مراکز می باشند. در گزارش دیگری در مورد شاخص های اجتماعی و زندگی در پاکستان مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی آمده است میزان سواد در بین افراد ۱۰سال به بالا در پاکستان ۶۰ درصد است. این میزان در میان مردان ۷۱ درصد و زنان ۴۸ درصد است.

  به گزارش رایزن فرهنگی ایران در پاکستان، نظام مدیریت اطلاعات آموزش ملی به عنوان بخشی از آکادمی برنامه ریزی آموزشی و مدیریت وزارت فدرال آموزش و تربیت حرفه ای از سال ۱۹۹۳ میلادی مشغول به فعالیت است. هدف اصلی این نهاد یکپارچه سازی و گردآوری آمارهای مربوط به آموزش، نگهداری داده های جامع آموزش ملی، ایجاد استاندارد با هدف بهبود داده‌های آموزش و ارائه پشتیبانی فنی به ایالت‌ها و ناحیه‌ها در راستای افزایش ظرفیت خود در نگه‌داری از داده‌های آموزش است.

  نظام مدیریت آموزش ملی یک سیستم گردآوری داده‌ها، ذخیره سازی، بازیابی و پردازش است که برای بهره برداری مؤثر تصمیم‌گیرندگان و مجریان طراحی شده است. همچنین این نهاد با سازمان‌های بین المللی نظیر یونسکو، یونسف، مؤسسه آمار یونسکو، اداره توسعه بین المللی آمریکا، برنامه جهانی غذا و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن مشارکت دارد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.