• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » زندگی آپارتمانی، کودکان را تهدید می‌کند
  کد خبر : 1905000

  زندگی آپارتمانی، کودکان را تهدید می‌کند

   دنیای مدرن امروز در کنار پیشرفت علم و فناوری، ما را از طبیعت و زیبایی‌های آن دور کرده است. در واقع، تأثیرات شرایط زندگی شهری، استفاده گسترده از رسانه‌ها و نگرانی والدین از تنها فرستادن فرزندان به محیط بیرون از خانه، موجب شده آن‌ها بیشتر اوقات روز را در اتاق و فضاهای بسته سپری کنند….

   دنیای مدرن امروز در کنار پیشرفت علم و فناوری، ما را از طبیعت و زیبایی‌های آن دور کرده است.

  ۱۵
  در واقع، تأثیرات شرایط زندگی شهری، استفاده گسترده از رسانه‌ها و نگرانی والدین از تنها فرستادن فرزندان به محیط بیرون از خانه، موجب شده آن‌ها بیشتر اوقات روز را در اتاق و فضاهای بسته سپری کنند. این در حالی است که طبیعت تأثیر بسزایی در رشد و پرورش کودکان دارد. بازی کردن در میان درختان، تماشای گل‌ها و گیاهان، دویدن به دنبال پروانه‌ها، آشنایی با زندگی حشرات و… مسایل مختلفی را به کودکان می‌آموزد، گرچه شاید به نظر بزرگ ترها چندان مهم به نظر نرسد.
  مطالعات بسیاری نشان می‌دهد که امروزه بیشتر کودکان در شهرها و جوامع پیشرفته پیاده به مدرسه نمی‌روند و در ساعات تفریح بین کلاس‌ها، در حیاط مدرسه بازی نمی‌کنند. آن‌ها ساعت‌های طولانی را نیز سرگرم بازی با ابزارهای دیجیتال هستند. در حال حاضر اختلالات نقص توجه، اضافه وزن و مشکلات بینایی نسبت به گذشته بسیار رواج پیدا کرده است.
  متخصصان تأکید می‌کنند که مغز برای رشد به طبیعت نیاز دارد. شاید عجیب به نظر برسد، اما بوی گل‌ها و گیاهان، صداهای طبیعی و درک احساسات در این فضاها توجه گسترده‌ای را نسبت به جهان ایجاد می‌کند که به طور قطع یکجانشینی و تماشای مکرر تلویزیون این تأثیرات را در پی نخواهد داشت.
  البته بهره مندی از سرسبزی و زیبایی‌های طبیعت نیازمند وقت و هزینه زیادی نیست. کافی است والدین در کنار همه مشغله‌های شغلی خود ساعتی را در روز یا حتی آخر هفته به این مسأله اختصاص دهند. گردش و صرف عصرانه در بوستان‌ها و فضاهای سبز نزدیک منزل یا سفرهای کوتاه به جنگل یا ساحل دریا چنین نیازی را رفع می‌کند. همچنین کاشت گل‌ها و گیاهان در گلدان یا در صورت امکان نگهداری پرندگان نیز می‌تواند کودکان را از یکنواختی زندگی آپارتمانی دور کند و فضای طبیعی کوچکی را در کنار خود تجربه کنند.
  منبع: www.La Croix.fr

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.