• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » امکان راه‌اندازی نخستین کلینیک حیات وحش در استان فارس
  کد خبر : 1904550

  امکان راه‌اندازی نخستین کلینیک حیات وحش در استان فارس

  استاد بخش جراحی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز از امکان تاسیس یک کلینیک حیات وحش با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز و باغ وحش شیراز خبر داد. ابوتراب طباطبایی نائینی از امکان تاسیس یک کلینیک حیات وحش با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز و باغ وحش شیراز خبر داد و گفت: پیشنهاد راه اندازی چنین مرکزی…

  استاد بخش جراحی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز از امکان تاسیس یک کلینیک حیات وحش با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز و باغ وحش شیراز خبر داد.

  ۱۰۸

  ابوتراب طباطبایی نائینی از امکان تاسیس یک کلینیک حیات وحش با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز و باغ وحش شیراز خبر داد و گفت: پیشنهاد راه اندازی چنین مرکزی از سوی باغ وحش شیراز مطرح و با استقبال دانشکده رو به رو شده است.
  وی با اشاره به جای خالی مراکز درمان و بازپروری حیات وحش در کشور افزود: آمار بالای تصادفات جاده ای که به مصدومیت حیات وحش منجر می شوند یکی از عمده ترین دلایل به جا ماندن حیواناتی است که یا به طور موقت و یا به طور دائم، آمادگی ادامه حیات در طبیعت را از دست می دهند اما متاسفانه امکاناتی برای درمان و نگهداری از آنان وجود ندارد.
  طباطبایی در ادامه با تاکید نقش موثر وجود چنین مراکزی در تحقیقات و پژوهش های علمی تصریح کرد: وجود یک کلینیک و یا حتی مرکز بارپروری حیات وحش در باغ وحش شیراز، نه تنها امتیازی برای حیوانات این مجموعه به شمار خواهد رفت بلکه از سوی دیگر، زمینه را برای تحقیقات و مطالعات علمی اعضای هیئت علمی و دانشجویان فراهم خواهد ساخت که امیدواریم به زودی با هماهنگی مدیریت باغ وحش شیراز اولین کلینیک مجهز حیات وحش در استان فارس راه اندازی شود.
  استاد بخش جراحی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز در پایان خبر از انجام عمل جراحی روی یکی از شیرهای باغ وحش شیراز داد و گفت: بافت زائد از دست حیوان خارج شده و برای تعیین جزئیات منتظر نتیجه آزمایش پاتولوژی هستم تا بتوانیم خوش خیم یا بدخیم بودن این توده را اعلام کنیم.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکی از شیرهای باغ وحش شیراز که از وجود بافتی زائد در دستش رنج می برد، روز گذشته در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز، مورد عمل جراحی قرار گرفته و سپس به باغ وحش شیراز منتقل شد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.