• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » کلاهبرداری به روش فروش اقساطی خودروی خارجی +تصاویر
  کد خبر : 1904371

  کلاهبرداری به روش فروش اقساطی خودروی خارجی +تصاویر

  مدیر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد به جرم کلاهبرداری میلیاردی از مردم توسط پلیس آگاهی تهران دستگیر شد. هشتم اردبیهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۶ نامجو به مأمورین اعلام کرد که از طریق آگهی روزنامه ، با مراجعه به یک شرکت خرید و فروش اقساطی خودرو اقدام به خرید یک دستگاه خودرو سواری…

  مدیر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد به جرم کلاهبرداری میلیاردی از مردم توسط پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.
  هشتم اردبیهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۶ نامجو به مأمورین اعلام کرد که از طریق آگهی روزنامه ، با مراجعه به یک شرکت خرید و فروش اقساطی خودرو اقدام به خرید یک دستگاه خودرو سواری اسپورتیج ۲۰۱۶ نموده اما در ادامه متوجه شده که توسط مورد کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی قرار گرفته است .

  ۳

  پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
  اظهارات مالباخته :
  مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ” از طریق آگهی روزنامه ی …. به یک آگهی فروش خودروهای خارجی با شرایط ویژه و قیمت مناسب برخورد کردم ؛ پس از تماس با شماره تماس درج شده در آگهی به دفتر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد در خیابان سهروردی مراجعه کردم ؛ با تنظیم قرارداد خرید یک دستگاه خودرو اسپورتیج ۲۰۱۶ به قیمت ۱۵۵ میلیون تومان ، بنده مبلغ ۱۰۰ میلیون را به مدیر شرکت پرداخت کرده و مقرر شد تا مابقی پول خودرو را نیز تا چند روز دیگر ، در زمان تعویض پلاک خودرو پرداخت نمایم اما بعد از گذشت یک هفته خبری از شرکت مذکور جهت تعویض پلاک نشد و در پیگیری های بعدی متوجه شدم که خودرو خریداری شده متعلق به فرد دیگری است ؛ جهت پیگیری موضوع به محل دفتر شرکت در خیابان سهروردی مراجعه و متوجه شدم که مدیر شرکت محل کار دفترش را ترک و از آنجا متواری شده است .

  کلاهبرداری در پوشش خواستگاری از منشی شرکت :
  همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی از خریدار خودرو اسپورتیج ، خانم جوانی که پیش از این به عنوان منشی در شرکت صبا کیمیای پاسارگاد مشغول بکار بود ، با مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت که مدیر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد بنام مسعود . ر ( ۳۴ ساله ) در زمان حضور وی در شرکت اقدام به خواستگاری از وی نموده و در این پوشش و به بهانه خرید یک دستگاه خودرو پرشیا اقدام به دریافت مبلغ ۱۵ میلیون تومان از اعضای خانواده اش نموده است .
  منشی شرکت صبا کیمیای پاسارگاد پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : بنده از طریق آگهی استخدام روزنامه ، به دفتر کار آقای “مسعود . ر” در خیابان میرزای شیرازی مراجعه و پس از انجام مصاحبه ، به عنوان منشی در شرکت ایشان مشغول بکار شدم ؛ پس از گذشت مدت کوتاهی ، آقای “مسعود .
  ر” به بنده ابراز علاقه کرد و پس از طرح پیشنهاد ازدواج به بنده ، بهمراه اعضای خانواده اش و برای انجام مراسم خواستگاری به منزل ما آمدند . در زمان آشنایی خانواده ی بنده با مسعود . ر ، خواهرم با توجه به اعتمادی که از طریق من به ایشان پیدا کرده بود قبول کرد تا در قبال پیشنهاد مسعود ، مبلغ ۱۵ میلیون تومان را جهت خرید یک دستگاه خودرو پرشیا به ایشان پرداخت نماید اما به مرور زمان متوجه شدیم که نامبرده از طریق حیله ، تقلب و فریب و جلب اعتماد نمودن مردم به امور واهی ، موجبات دریافت پول از آنها را فراهم می کند ؛ زمانیکه خواهرم از موضوع اطلاع پیدا کرد ، جهت دریافت پول خود اقدام کرد اما مسعود . ر خواهرم را مورد فحاشی و حتی تهدید به قتل و اسیدپاشی نمود .
  شناسایی تعداد دیگری از شکات :
  در ادامه رسیدگی به پرونده و با طرح شکایت های مشابه از شرکت صباکیمیای پاسارگاد ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که به بهانه سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند .
  در تحقیقات از این مالباختگان مشخص شد که متهم پرونده ( مسعود . ر ) ضمن معرفی خود بعنوان ضابط شرکت های خودروسازی ، مدعی نفوذ در شرکت های مذکور و همچنین دارای ارتباطات قوی در زمینه واردات خودروهای خارجی شده و تحت این پوشش اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان نموده است .
  یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” آقای “مسعود . ر” ضمن معرفی خود بعنوان وکیل دادگستری ، مدعی شد که در زمینه تجارت و واردات خودرو نیز فعالیت دارد و به این بهانه پیشنهاد شرکت در سرمایه گذاری در زمینه ی واردات خودرو را مطرح و مبلغ ۹۰ میلیون تومان را به صورت نقد از بنده دریافت نمود اما پس از مدتی نه هیچ خبری از ماشین نشد و نه از پولم ؛ جهت پیگیری مطالبات خود ابتدا به بانک مراجعه تا چک های دریافتی از آقای مسعود . ر را وصول نمایم که متوجه شدم هیچ پولی در حسابش وجود ندارد ؛ پس از آن نیز متوجه شدم که ایشان خودش را پنهان نموده و متواری شده و به این شیوه و شگرد از بنده کلاهبر داری کرده است ” .
  ۴
  کلاهبرداری در پوشش وکیل دادگستری :
  همزمان با شناسایی مالباختگانی که تحت عنوان سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، مالباخته ای به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و ضمن طرح شکایت از متهم پرونده (مسعود . ر) عنوان داشت که این شخص تحت عنوان وکیل دادگستری و به بهانه انجام امور قضایی از وی کلاهبردرای نموده است .
  این شخص در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” آقای “مسعود . ر” خودش را تحت عنوان وکیل پایه یک دادگستری و فردی توانا در انجام کار در دستگاه قضائی معرفی و به این شیوه اعتماد مرا جلب نمود ؛ به بهانه ی اینکه کارهای بنده را به سرانجام برساند از بنده مبالغی را دریافت کرد اما پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه شدم نامبرده فردی سابقه دار است که از افراد دیگر نیز کلاهبرداری نموده است ” .
  شناسایی و دستگیری متهم تحت تعقیب دستگاه قضایی :
  با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری های انجام شده و با بررسی سوابق مسعود . ر ( ۳۴ ساله ) ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که “مسعود . ر” از مجرمین سابقه داری است که سال گذشته نیز در قالب شرکتی کاغذی ، با استفاده از عناوین مجعول و انجام مانورهای متقلبانه و دادن وعده های واهی و دروغین اقدام به گرفتن خودروها از صاحبان آنها نموده و با درج آگهی در جراید کثیرالانتشار و پیشنهاد فروش خودرو با قیمت ارزان تر از بازار ، دهها دستگاه خودرو سواری متعلق به افراد غیر را به سایر افراد دیگر فروخته و نهایتا با مبالغ اخذ شده از خریداران متواری شده است .
  با شناسایی مجرم سابقه دار و تحت تعقیب مقام قضایی که پس از دستگیری در پرونده ی سال گذشته و با تأمین قرار وثیقه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون از زندان آزاد و متواری شده بود ، کارآگاهان اقدامات گسترده ای را جهت شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه عباس آباد شده اما در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که وی از این مکان متواری شده است .
  سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با شناسایی محل تردد “مسعود . ر” در منطقه قیطریه – بلوار کاوه موفق به شناسایی و دستگیری متهم در داخل یک دستگاه خودرو سواری پرشیا سفیدرنگ شدند .
  سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ” تحقیقات در خصوص فعالیت غیرقانونی شرکت صباکیمیای پاسارگاد و جرایم ارتکابی توسط مدیر این شرکت به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری در مراحل اولیه قرار داشته ، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و در پوشش شرکت مذکور مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیایان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند “.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.