• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » کتاب «وهابیت، کنشها و پیامدها» بزودی منتشر می‌شود
  کد خبر : 1904262

  کتاب «وهابیت، کنشها و پیامدها» بزودی منتشر می‌شود

    به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ کتاب «وهابیت، کنشها و پیامدها» با قلم شعیب یاری و محمدحسین مجیدی در قالب کتب «دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان» با شمارگان ۲۵۰۰ جلد و قیمت ۷۵۰۰۰ ریال توسط مؤسسه فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب می‌شود. این کتاب در ۱۰…

  ۴۱

   

  به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ کتاب «وهابیت، کنشها و پیامدها» با قلم شعیب یاری و محمدحسین مجیدی در قالب کتب «دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان» با شمارگان ۲۵۰۰ جلد و قیمت ۷۵۰۰۰ ریال توسط مؤسسه فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب می‌شود.

  این کتاب در ۱۰ فصل با عنوان‌های «آشنایی با جنبش‌های نوپدید دینی»، «بررسی واژگانی مفاهیم اصلی وهابیت»، «معرفی نیای وهابیت»، «مبانی نظری فرقه وهابیت»، «استراتژی‌های نفوذ و اقناع»، «انواع روش‌های تبلیغ»، «نحوه عملکرد وهابیون در عصر حاضر»، «انواع فعالیت‌های مروجان وهابیت»، «پیامدهای گسترش فرقه وهابیت» و «راهبردهای مقابله با فرقه وهابیت» به تحلیل و بررسی فرقه وهابیت در ابعاد مختلف می‌پردازد.

  در مقدمه کتاب آمده است: راهی در جهت مقابله و ستیز با آرمان‌های انقلابی در ایران بودند. از ترور، سعی در انجام کودتا و اقدامات خرابکارانه گرفته تا تحریم و تحمیل جنگ ۸ ساله، که البته علیرغم همه تلاشهای دشمنان به فضل الهی تمامی توطئه های آنان راه به جایی نبرد.پس از ناکامی نظامی و اقتصادی دشمنان تلاش کردند به راهکارهای فرهنگی در مقابله با تشیع دست یازند. از اینرو با استمداد از همه توان شیطانی خود، اقدام به کمکهای مالی و فکری به مزد بگیران خود در داخل و خارج از کشور نمودند. تلاش برای احیای تفکرات انحرافی از جمله بابیت، بهائیت، وهابیت، مسیحیت پروتستانی(تبشیری) و اقدام به تأسیس فرقه های نوظهور از جمله شاخه های مختلف عرفان غربی و هندویی، بزرگنمایی فرقه های تصوف و دراویش، شیطان پرستی و … از جمله مهمترین اقدامات دشمنان در جهت کمرنگ نمودن و از بین بردن اعتقادات ناب و اصیل اسلامی در دهه های اخیر محسوب شده است.

  شایان ذکر است یکی از مراکزی که همواره در کانون توجه تهاجم فرهنگی دشمن قرار داشته، بدنه دانشگاهی کشور بوده است.

  با توجه به اینکه شناختن تحرکات دشمنان در حوزه های تبلیغی فرق میتواند عاملی مؤثر در جهت حفظ و اعتلای فرهنگ دانشگاهی کشور از گزند تهاجم فرهنگی محسوب شود. لذا با توجه به احساس نیاز در این حوزه، کتاب “وهابیت٬ کنشها و پیامدها” که به طور اختصار بررسی برخی از راهکارهای تبلیغی فرقه ضاله وهابیت را مورد بررسی قرار داده، تدوین شده است به امید اینکه فعالیت فرقه های انحرافی هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

  علاقمندان می‌توانند برای تهیه از هفته آینده به آدرس irdc.ir و یا فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های ۶۶۹۵۳۶۰۷ و ۶۶۹۶۱۵۳۶ تماس بگیرند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.