• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » تمرکز بر ادبیات پایداری همچنان ادامه دارد
  کد خبر : 1904226

  تمرکز بر ادبیات پایداری همچنان ادامه دارد

    در خصوص اهمیت ادبیات پایداری گفت: ادبیات دفاع مقدس، ادبیات پایداری است و اشاره به دفاعی دارد که در جبهه نرم همچنان ادامه دارد. تصویری که از ادبیات در دوران دفاع مقدس ارائه می شد با تصویری که در حال حاضر درباره دفاع وجود دارد، تفاوت پیدا کرده است. امروز دفاع مقدس ما در…

  ۳۱

   

  در خصوص اهمیت ادبیات پایداری گفت: ادبیات دفاع مقدس، ادبیات پایداری است و اشاره به دفاعی دارد که در جبهه نرم همچنان ادامه دارد. تصویری که از ادبیات در دوران دفاع مقدس ارائه می شد با تصویری که در حال حاضر درباره دفاع وجود دارد، تفاوت پیدا کرده است. امروز دفاع مقدس ما در برابر استکبار و استبداد جهانی است. وقتی عنوان ادبیات مقاومت را بر زبان می آوریم، منظورمان مجموعه‌ای از مقاومت‌هاست که در هر کجای جهان در حال بروز و ظهور است.

  وی افزود: امروزه ما شاعران خوبی در چارچوب شعرهای فارسی زبان داریم که در شعرشان ادبیات پایداری وجود دارد و با ظلم‌هایی که در زمان جاری در حال بروز و ظهور است، مبارزه می‌کنند. در سایر کشورها مانند جهان عرب نیز نویسندگان ادبیات پایداری و ظلم‌ستیزی در حال فعالیت هستند و بسیار خوب کار می‌کنند. با این وجود هنوز هم تعداد نویسندگانی که با جسارت و شجاعانه در مقابل جبهه استکبار می‌ایستند، نسبت به نویسندگان خنثی نویس که قلمشان زیاد متوجه کسی نیست، کمتر است.

  عرفان‌پور تصریح کرد: باز هم انتظار می‌رود این حوزه از ادبیات گسترش پیدا کند. هرچند شاعران خنثی‌نویس مخاطبان بیشتری دارند ولی صدای نویسندگان متعهد همیشه در جهان بیشتر شنیده می‌شود. در حال حاضر روز به روز شعر متعهد به انسانیت و متعهد به دفاع حق از باطل، در حال گسترش است و امیدواریم این نوع شعر بزودی در ادبیات به جایی برسد که بر حوزه‌های دیگر غلبه کامل داشته باشد.

  لازم به ذکر است؛ آخرین کتاب منتشر شده میلاد عرفان‌پور، مجموعه رباعی های این شاعر با موضوعات اجتماعی، عارفانه و عاشقانه با عنوان «درباره تو» است که انتشارات سوره مهر آن را به چاپ رسانده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.