• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » اعتراف عاملان نزاع خونین در مجلس عروسی + عکس
  کد خبر : 1903227

  اعتراف عاملان نزاع خونین در مجلس عروسی + عکس

  در حالی که متهمان پرونده نزاع دسته جمعی منجر به قتل در مجلس عروسی، ارتکاب جنایت را انکار می کردند متهم به قتل این پرونده جنایی در اولین جلسه بازپرسی گفت: وقتی دیدم پدرم را با چوب می زنند من هم چاقویم را بیرون کشیدم و به سوی آن ها حمله ور شدم اما در…

  در حالی که متهمان پرونده نزاع دسته جمعی منجر به قتل در مجلس عروسی، ارتکاب جنایت را انکار می کردند متهم به قتل این پرونده جنایی در اولین جلسه بازپرسی گفت: وقتی دیدم پدرم را با چوب می زنند من هم چاقویم را بیرون کشیدم و به سوی آن ها حمله ور شدم اما در همین هنگام بود که چاقو را دیگران از دستم گرفتند…

  ۵۹
  اولین جلسه بازپرسی متهمان یک پرونده جنایی چهارشنبه گذشته در شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با حضور ۴ تن از عاملان شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل برگزار شد. در آغاز جلسه بازپرسی ابتدا قاضی سیدجواد حسینی با تفهیم اتهامات هر یک از متهمان، از آنان خواست با رعایت کردن نظم جلسه بازپرسی مواظب اظهارات خود باشند و حقیقت ماجرا را بیان کنند چرا که اظهارات آنان در روند رسیدگی به پرونده مورد استناد قضایی قرار می گیرد. در همین حال امیر متهم به قتل ۲۴ ساله مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از معرفی کامل خود گفت: ما به مجلس عروسی آقای «م» در روستای تیمورآباد دعوت بودیم. ساعت حدود ۲۳ شب بود و می خواستند طبق رسم روستا برای داماد پول جمع کنند که ناگهان دعوا شروع شد آن لحظه من کنار پدرم نشسته بودم که یکی شروع به فحاشی کرد، ۲ نفر یقه یکدیگر را گرفته بودند و مهمانی به هم ریخته بود. در میان همین شلوغی ها دیدم «غ» پدرم را با چوب می زند من هم چاقویی را که همراه داشتم بیرون کشیدم و به طرف آن ها حمله ور شدم ولی نمی دانم چه کسی چاقو را از دستم گرفت!!
  وی در پاسخ به سوال مقام قضایی که پرسید چند نفر از طرف شما در دعوا شرکت داشتند گفت: از طرف ما ۶ نفر بودند ولی از طرف مقابل ما ۵ نفر در نزاع شرکت داشتند که نام آن ها را نوشته ام. وی ادامه داد: در این نزاع برخی از افراد چوب و چماق و شوکر برقی هم در دست داشتند. پس از آن که دیدم رضا (مقتول) دراز به دراز روی زمین افتاده است من هم به خانه مادرجانم رفتم و او که فشار خونش بالا زده بود را به درمانگاه بردم.
  گزارش خراسان حاکی است: پس از اعترافات متهم به قتل، سعید یکی دیگر از متهمان این پرونده در جایگاه متهمان ایستاد و پس از تفهیم اتهام از سوی مقام قضایی گفت: من نقشی در دعوا نداشتم.
  قبل از عروسی حدود ساعت ۲۰:۳۰ بود که پدر مقتول به من گیر داد و گفت: چرا با خودرو تند حرکت می کنی که گرد و خاک کردی؟ گفتم من که هنوز مسافت زیادی طی نکرده ام!
  در این هنگام پدر مقتول تکه آجری را از کنار خانه مخروبه برداشت و به من فحاشی کرد!! من هم ماجرا را برای عمویم که عضو شورای روستا است بازگو کردم و گفتم فلانی به من گیر داده است! عمویم هم در مجلس عروسی با او صحبت کرده و گفته بود که چرا جلوی سعید را گرفته ای؟ اگر کاری کرده بود باید به من می گفتی تا به او تذکر بدهم!
  در این هنگام قاضی حسینی از متهم سوال کرد: درگیری قبلی شما با طرف های مقابل دعوا بر سر چه موضوعی بود؟ که متهم پاسخ داد: من با چاقو یکی از آن ها را زده بودم که در دادگاه محکوم شدم و ۱۰ میلیون تومان دیه دادم تا رضایت آنها را جلب کردم. متهم سپس ادامه داد: آن شب هم در مجلس عروسی نشسته بودم که درگیری شروع شد. من یک چاقو در جیب داشتم که همیشه همراهم است ولی در آن درگیری از چاقو استفاده نکردم و نمی دانم چه کسی رضا (مقتول) را با چاقو زد وقتی پیکر خونین او را داخل خودروی پاسگاه گذاشتند فهمیدم که او چاقو خورده است! بنابراین گزارش، دهیار روستای تیمورآباد نیز که یکی از متهمان این پرونده جنایی است وقتی مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت، گفت: من هم به اتفاق برادرانم در مجلس عروسی شرکت کرده بودم تا ساعت ۲۳ شب هیچ خبری نبود حتی ساعت ۲۲ بود که صاحب مجلس از من خواست با ماموران پاسگاه تماس بگیرم و از آنها بخواهم چند مامور برای امنیت مجلس عروسی بفرستند چرا که شب های عروسی برخی از جوان ها مشروب مصرف می کنند و درگیر می شوند. به همین خاطر ۳ مامور از پاسگاه آمدند و داخل روستا گشت می زدند تا این که ساعت ۲۳ شب یک لحظه دیدم از گوشه مجلس که بستگان متوفی نشسته بودند سر و صدا بلند شد و همه مهمان ها حرکت کردند. در این هنگام بود که برادرم را زیر دست و پای مهمانان دیدم، خواستم ماموری را صدا بزنم که «غ» یکی از طرف های مقابل نزاع با چوب ضربه ای به سرم زد و چشمانم سیاهی رفت و دیگر چیزی متوجه نشدم وقتی هم بلند شدم با کارد به بازویم ضربه زدند. در واقع می خواستم «ع» را از روی برادرم بلند کنم او قصد داشت برادرم را بکشد ولی «ع» خیلی سنگین وزن بود این در حالی است که من اصلا با کسی درگیر نشدم.
  متهم ادامه داد: من دهیار روستا هستم و سابقه کیفری ندارم ضمن این که از «غ.ب» هم به خاطر ایراد ضرب و جرح شاکی هستم.
  یکی دیگر از متهمان شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل نیز در جلسه بازپرسی گفت: من به اتفاق یکی از برادرانم که هم اکنون بازداشت است کنار هم نشسته بودیم برخی از اطرافیان صاحب مجلس در حال جمع آوری پول بودند که من یک شیرینی برداشتم و دیدم ۲ نفر سر و صدا و فحاشی می کنند، وقتی از جایم بلند شدم ناگهان رضا (مقتول) با چاقو به سر و بازوی راستم ضربه زد و بعد به سراغ برادرم رفت و به او نیز چند ضربه زد اول فکر کردم برادرم «م» روی زمین افتاد ولی بعد که سوال کردم گفتند رضا چاقو خورده است اما من نقشی در این درگیری نداشتم…
  گزارش خراسان حاکی است: پس از اعترافات و اظهارات متهمان در اولین جلسه بازپرسی، قاضی «سیدجواد حسینی» با صدور قرارهای قانونی، آنان را در اختیار کارآگاهان اداره جنایی قرار داد تا بازجویی ها با شیوه اطلاعاتی و تخصصی از متهمان ادامه یابد.
  شایان ذکر است: هفتم شهریور، ماموران کلانتری آبروان در جریان نزاع خونینی در مجلس عروسی در روستای تیمورآباد مشهد قرار گرفتند و برای متفرق کردن عاملان نزاع یک تیر هوایی نیز شلیک کردند اما در این میان نوجوان ۱۶ ساله ای به نام رضا بر اثر اصابت ۳ ضربه چاقو به قتل رسید و بدین ترتیب با حضور قاضی ویژه قتل عمد در محل وقوع حادثه، تحقیقات در این باره آغاز شد. با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی حسینی، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی موفق شدند ۳ تن از عوامل اصلی فراری این نزاع را دستگیر کنند. این در حالی بود که چند تن از متهمان نیز توسط ماموران انتظامی دستگیر شده بودند

  منبع : رکنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.