• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » دادگاه «سعید مرتضوی» آغاز شد
  کد خبر : 1903108

  دادگاه «سعید مرتضوی» آغاز شد

  دادگاه «سعید مرتضوی» با شکات سازمان تامین اجتماعی آغاز شد. دقایقی پیش دادگاه سعید مرتضوی مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی به منظور رسیدگی به تخلفات مالی وی در زمان تصدی بر سازمان تامین اجتماعی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو استان تهران ویژه کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری آغاز شد. گفتنی است؛ مجتبی…

  دادگاه «سعید مرتضوی» با شکات سازمان تامین اجتماعی آغاز شد.

  ۴۶
  دقایقی پیش دادگاه سعید مرتضوی مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی به منظور رسیدگی به تخلفات مالی وی در زمان تصدی بر سازمان تامین اجتماعی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو استان تهران ویژه کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری آغاز شد.
  گفتنی است؛ مجتبی نظری وکیل مدافع سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به جزییات دادگاه امروز گفت: در جلسه روز ۱۴ شهریور به تخلفات مالی سعید مرتضوی در زمان تصدی بر سازمان تامین اجتماعی از جمله فروش تعدادی از شرکت های گروه شستا به بابک زنجانی و اعطای مبالغی به برخی افراد رسیدگی می شود.
  پرونده شکات سازمان تامین اجتماعی از سعید مرتضوی دارای دو بخش است که بخش دوم آن به طرفیت سعید مرتضوی رئیس اسبق این سازمان است که آبان سال ۹۴ در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری مورد بررسی قرار گرفت، اما دادگاه با ایراد به کیفرخواست صادره، آن را به کارشناسی ارجاع و برای رفع نواقص به دادسرا بازگرداند.
  پرونده برای پاسخ به برخی پرسش‌های دادگاه، در اختیار کارشناس رسمی دادگستری قرار گرفت و پس از ۵ ماه، در نهایت کارشناس، نظریه خود را در ۵۵ برگ و دو کارتن مستندات صادر کرد و آن را در اختیار دادسرا قرار داد، دادسرا نیز پس از وصول پرونده، آن را دوباره به دادگاه ارسال کرد تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
  شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت در حالی امروز (یکشنبه) ۱۴ شهریور را برای رسیدگی به این پرونده اعلام کرده که به گفته مجتبی نظری وکیل مدافع سازمان تأمین اجتماعی، این سازمان به نظریه کارشناس اعتراض کرده و طبق قانون، پرونده باید برای کارشناسی مجدد و نهایی در اختیار هیئت سه نفره کارشناسان قرار گیرد.
  سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته نیز (نهم و دهم شهریور) مرتضوی در ارتباط با شکایت «روح‌الامینی» اولیا دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یافت.
  بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی، مرداد سال ۹۴ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت که در نهایت پس از برگزاری هفت جلسه، قاضی کشکولی، مرتضوی را به اتهام تحصیل مال نامشروع (حقوق دریافتی در زمان تصدی بر ریاست سازمان تامین اجتماعی) به ۶ماه حبس تعزیری و رد مال و به اتهام تصدی غیرقانونی پست سرپرستی سازمان تأمین اجتماعی به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم کرد، وی همچنین بابت مبلغی که به‌ عنوان حقوق در ایام سرپرستی دریافت کرده به رد مال محکوم شده است.
  مرتضوی در ارتباط با شکایت اولیا دم »روح‌الامینی» به اتهام معاونت در قتل، تبرئه شد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.