• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » برگزیدگان هشتمین جشن انیمیشن سینمای ایران تقدیر شدند
  کد خبر : 1903068

  برگزیدگان هشتمین جشن انیمیشن سینمای ایران تقدیر شدند

    هشتمین جشن انیمیشن هجدهمین جشن سینمای ایران در ایوان شمس با حضور برخی از هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد. پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوتی چند از آیات قرآن کریم، بهرام عظیمی ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: در ابتدا برای عباس کیارستمی و داوود رشیدی بایستید و یک…

  ۲۲

   

  هشتمین جشن انیمیشن هجدهمین جشن سینمای ایران در ایوان شمس با حضور برخی از هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد.

  پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوتی چند از آیات قرآن کریم، بهرام عظیمی ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: در ابتدا برای عباس کیارستمی و داوود رشیدی بایستید و یک دقیقه سکوت کنید.

  وی افزود: همیشه آرزوم این بود که جایزه خانه سینما را بگیرم اما تا الان موفق نشدم. در کل از کسانی که جایزه می‌گیرند و یا نمی‌گیرند درخواست دارم با لبخند بیرون بروید.

  عظیمی ادامه داد: خوشبختانه آثار امسال از لحاظ کیفیت به هم نزدیک بود و این نشانه خوبی در فضای انیمیشن است و باعث شد کار داوران برای برگزیدگان و دادن جایزه بسیار دشوار شود.

  روانبخش صادقی عنوان کرد: انیمیشن ما از ابتدا تا به امروز مسیر پر فراز و نشیبی داشته است،البته این بخش دارای ضعف‌هایی است که هم به اقتصاد و هم به خود فضای تولید انیمیشن ربط پیدا می‌کند.

  وی افزود: سرمایه گذاری صحیح، نظام آموزشی، نیروی انسانی زبده، لوازم و تجهیزات، کاستی در نظام صنفی، فعال نبودن بخش خصوصی، عدم هماهنگی در یخش‌های مختلف سرمایه گذاری، عدم شکل گیری بخش‌های خصوصی بزرگ و لازم بودن حمایت دولتی نقاط ضعف ما است.

  صادقی افزود: دولت، نظام صنفی و مخاطب از سه ضلع اصلی انیمیشن هستند و با از دست دادن آنها انیمیشن ما لطمه فراوانی خواهد خورد.

  وی ادامه داد: دستیابی به بازارهای جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است که راه اندازی و نگهداری انیمیشن باید فعال شود. منابع مکتوب و غیر مکتوب فراوان، توجه برخی از بخش های مختلف سینمایی و وجود مدیران فرهنگی مثبت از نقاط مثبت انیمیشن ما است.

  صادقی اظهار داشت: به نظرم بخش انیمیشن به یک شورای عالی و مرکزی نیاز دارد چون می‌تواند ارز آوری داشته باشد و از فرهنگ ما دفاع کند.

  این کارگردان تصریح کرد: امیدوارم با حمایت مادی و معنوی و با همدلی دست یه دست هم برای آینده‌ای روشن در یخش انیمیشن قدم برداریم.

  بهترین فیلم
  «درخت پرتقالی»امیرهوشنگ معین و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، «لایت سایت» سیمین فرخ احمدی، «سوزن بان» مهدی خرمیان و مرکزگسترش سینمای مستند و تجربی ، «یک لحظه عشق» مرتضی بهرامی ، «مردی که خود را کشت» حامد جعفری

  بهترین کارگردانی
  «لایت سایت» سید مسلم طباطبایی ، «درخت پرتقالی» امیر هوشنگ معین ،«سوزن بان» مهدی خرمیان ، «رویاها در یک روز» صادق جوادی ،«یک لحظه عشق» مرتضی بهرامی

  بهترین فیلم نامه
  «لایت سایت» سید مسلم طباطبایی ، «یک لحظه عشق»مقداد اخوان ، «سوزن بان» علی حضرت پور ،«قرمز» مقداد اخوان ، «رویاها در یک روز »صادق جوادی

  بهترین طراحی هنری
  امیر هوشنگ معین برای «درخت پرتقالی»

  بهترین انیمیت
  «لولو» اشکان نعیمی

  بهترین موسیقی
  «لایت سایت» امیر پورخلجی

  بهترین صدا
  بهروز شهامت برای «سوزن بان» و «قطار»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.