• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » خودروهای فاقد برچسب حق حمل‌ونقل دانش‌آموزان را ندارند
  کد خبر : 1902802

  خودروهای فاقد برچسب حق حمل‌ونقل دانش‌آموزان را ندارند

  رئیس سازمان تاکسیرانی تهران گفت: با خودروهایی که بدون برچسب اقدام به جابجایی دانش‌آموزان کنند، برخورد می‌شود. مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم رونمایی از برچسب سرویس‌های مدارس تهران گفت: با توجه جمعیت حدود یک میلیون و صد هزار دانش آموزان و ٧ هزار نفری دانشجویان، از هر ۵…

  رئیس سازمان تاکسیرانی تهران گفت: با خودروهایی که بدون برچسب اقدام به جابجایی دانش‌آموزان کنند، برخورد می‌شود.

  ۴۰
  مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم رونمایی از برچسب سرویس‌های مدارس تهران گفت: با توجه جمعیت حدود یک میلیون و صد هزار دانش آموزان و ٧ هزار نفری دانشجویان، از هر ۵ نفر یک نفر برای اول مهر مهیا می شود و با توجه به جمعیت ٨ میلیونی شهر تهران این عدد قابل توجهی است. این برچسب نمادی است از توجه به اهمیت سرویس مدارس چراکه اطمینان از ایمنی وسیله نقلیه امری مهم و حیاتی است.
  حسینی گفت: ما به دنبال آن هستیم به سمتی برویم که سرویس مدارس، خودروی ممتاز و مشخصی از دیگر وسایل نقلیه موجود باشد.
  وی با تأکید بر موضوع سلامت راننده سرویس مدارس گفت: علاوه بر سلامت روانی و فکری راننده و عدم اعتیاد رانندگان، دانش آموزان نیز باید آموزش ببیند که چه رفتارهایی باید در حین سوار و پیاده شدن انجام دهند.
  معاون شهردار تهران با بیان اینکه خودروهای دیگر در مواجهه با سرویس مدارس باید به این خودروها به چشم یک اولویت ترافیکی نگاه کنند افزود: باید با در نظر گرفتن تمام وجوه، اطمینان خاطری را برای والدین دانش آموزان ایجاد کنیم و امیدواریم اولیا نیز این دغدغه را داشته باشند و اشکالات احتمالی را به اطلاع مدارس، پلیس و شهرداری برسانند.
  مظفر رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز با ارائه آماری گفت: این برچسب نمایانگر مجاز بودن ایمنی خودرو و راننده برای حوزه حمل و نقل دانش‌آموزان است و با خودروهایی که بدون داشتن این برچسب اقدام به جابجایی دانش آموزان می‌کنند برخورد می‌شود.
  رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران سن بالای ٢٣ سال، تاهل، عدم اعتیاد، سلامت روحی و جسمی را از جمله شروط رانندگان سرویس مدارس عنوان کرد و افزود: علاوه بر این موارد رانندگان باید ۵ ساعت آموش شامل ١.۵ ساعت روانشناسی ترافیک و ١.۵ ساعت اخلاق حرفه ای را در دانشکده علمی و کاربردی تاکسیرانی ببینند.
  وی گفت: همچنین خودروهای سرویس مدارس نباید بیش از ١ سال عمر داشته و باید حتما بیمه کامل تمام سرنشینان را داشته و از معاینه فنی برخوردار باشند.
  وی با اشاره به آمار تعداد برچسب سرویس مدارس در شهر تهران گفت: سال گذشته ١۵ هزار برجسب سرویس مدارس داده شد و امسال نیز با ٢ درصد افزایش، پیش بینی می شود ١٨ هزار برجسب سرویس مدارس داده شود.
  مظفر در پایان با اعلام خبر طراحی یک اپلیکشن موبایل که به صورت لحظه ای موقعیت دانش آموزان را به والدین اعلام می کند گفت: این اپلیکیشن به صورت خودکار در حین نزدیک شدن سرویس به منزل دانش آموزان، با ارسال یک پیامک به والدین آنها را در جریان رسیدن فرزندان به منزل قرار می دهد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.