• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » برای دومین هفته متوالی قیمت طلا کاهش یافت
  کد خبر : 1902691

  برای دومین هفته متوالی قیمت طلا کاهش یافت

  گزارش فرصت های شغلی آمریکا در بخش کشاورزی امروز منتشر می شود که قوت یا ضعف آن تعیین کننده افزایش یا کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا به عنوان عامل تعیین کننده سرنوشت قیمت طلاست؛ از این رو با انتشار این گزارش، جهت حرکت بازار طلا مشخص می شود. قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت…

  tala-gheymat

  گزارش فرصت های شغلی آمریکا در بخش کشاورزی امروز منتشر می شود که قوت یا ضعف آن تعیین کننده افزایش یا کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا به عنوان عامل تعیین کننده سرنوشت قیمت طلاست؛ از این رو با انتشار این گزارش، جهت حرکت بازار طلا مشخص می شود.

  قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت

  با تقویت ارزش دلار در آستانه انتشار گزارش مشاغل آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت و در مسیر ثبت دومین هفته متوالی کاهشی قرار گرفته است. گزارش مشاغل آمریکا می تواند سرنخ هایی از زمان بندی افزایش احتمالی نرخ بهره بانکی این کشور به دست دهد. امروز هر اونس طلا با ۱.۷۲ دلار کاهش ۱۳۱۲.۱۷ دلار فروخته شد که کمترین رقم از ۲۴ ژوئن تاکنون به شمار می رود. افشان نبوی، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «افراد نظر محکمی در مورد طلا ندارند و بازار به میزان زیاد به این سمت و آن سمت می رود… کلا تازمانی که در مورد جهت حرکت نرخ بهره مطمئن شویم، این وضع را دارد.»

  همچنین حرکت بازارهای مالی در آستانه انتشار این گزارش متوقف شده است. انتظار می رود که کارفرمایان ۱۸۰ هزار شغل جدید در بازار کار در ماه آگوست ایجاد کرده باشند. یک گزارش قوی، دیدگاه مبتنی بر افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را تقویت می کند و این امر فشار بیشتری بر قیمت طلا می آورد. طلا به شدت به افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا حساس است چراکه با این اقدام هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بالا می رود و ارزش دلار تقویت می شود.

  بانک اچ اس بی سی طی یادداشتی اعلام کرد: «یک آمار خوب از مشاغل ایجاد شده، به اندازه کافی نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت ایجاد می کند.»

  بر این اساس دارایی های گلدتراست، بزرگ ترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در جهان برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت. ذخایر این صندوق در روز پنج شنبه ۰.۵۷ درصد کاهش یافت و به ۹۳۷.۸۹ تن رسید.

  تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیای در این هفته اندکی بهبود یافت چرا که با کاهش قیمت، مشتریان برای خرید این فلز گران بها ترغیب شدند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.