• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » تاثیر کاهش نرخ سود بر حجم سپرده‌های بانکی + نمودار
  کد خبر : 1902556

  تاثیر کاهش نرخ سود بر حجم سپرده‌های بانکی + نمودار

  بانک مرکزی با اعلام حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ از افزایش ۲۵.۷درصدی آن نسبت به خردادماه سال گذشته خبر داد. بانک مرکزی در گزارشی حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد. حجم سپره‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ به رقم ۱۱۵۵.۷…

  IMG16080347
  بانک مرکزی با اعلام حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ از افزایش ۲۵.۷درصدی آن نسبت به خردادماه سال گذشته خبر داد.

  بانک مرکزی در گزارشی حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد. حجم سپره‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در خردادماه سال ۱۳۹۵ به رقم ۱۱۵۵.۷ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن (خردادماه ۱۳۹۴) ۲۵.۷ درصد رشد نشان می‌دهد و نکته جالب آن است، با وجود آنکه در یک سال اخیر شاهد کاهش نرخ سود سپرده بانک‌ها بوده‌ایم، اما با این حال این موضوع تاثیری در روند رو به رشد سپرده‌گذاری‌های بانکی ایجاد نکرده است، چرا که در گذشته(از خردادماه ۱۳۹۳ تا خردادماه ۱۳۹۴ ) شاهد رشد ۱۸.۱درصدی میزان سپرده‌گذاری‌ها بوده‌ایم و این میزان رشد در یک سال اخیر بیشتر شده است.

   
  همچنین این حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در مقایسه با اسفندماه سال ۱۳۹۴ رشد ۷.۳درصدی داشته است.

  حجم سپرده‌های قانونی در این مدت ۱۰۸۵.۳ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به خردادماه سال گذشته برابر ۲۳.۷ درصد رشد را تجربه کرده است، ضمن اینکه میزان سپرده‌های دیداری نیز در این مدت ۷۰.۴ هزار میلیارد ریال بوده که رشد ۶۹.۶‌درصدی نسبت به خرداد ماه سال گذشته داشته است.

  ۱۵۲۵۳۲۶۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.