• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » امکان بهره مندی ایرانیان مقیم ۵ کشور آسیایی از خدمات تأمین اجتماعی
  کد خبر : 1902394

  امکان بهره مندی ایرانیان مقیم ۵ کشور آسیایی از خدمات تأمین اجتماعی

  مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع گفت: همزمان با هفته دولت امکان بهره مندی از پوشش تأمین اجتماعی برای تمامی ایرانیان اعم از شاغل یا غیرشاغل و خانواده های آنان در ۵ کشور آسیایی فراهم شد.  حسین جودکی مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع با اعلام این خبر، اظهار داشت: همزمان با هفته دولت و در نخستین سالگرد تشکیل…

  مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع گفت: همزمان با هفته دولت امکان بهره مندی از پوشش تأمین اجتماعی برای تمامی ایرانیان اعم از شاغل یا غیرشاغل و خانواده های آنان در ۵ کشور آسیایی فراهم شد.

  ۷۶

   حسین جودکی مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع با اعلام این خبر، اظهار داشت: همزمان با هفته دولت و در نخستین سالگرد تشکیل اداره کل تأمین اجتماعی اتباع و به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید، امکان بهره مندی از پوشش تأمین اجتماعی برای تمامی ایرانیان اعم از شاغل یا غیرشاغل و خانواده های آنان در کشورهای امارات متحده عربی، عمان، چین، قطر و کویت فراهم شد.

  مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع تأکید کرد: به زودی دامنه این پوشش به کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا، انگلستان، استرالیا، سوئد، روسیه و چند کشور که میزبان بیشترین ایرانیان هستند تسری خواهد یافت.

  وی با بیان این موضوع که در حال حاضر ۳ کشور آمریکا، کانادا و امارات متحده عربی به ترتیب بالاترین تعداد ایرانیان را دارا هستند، گفت: با توجه به همین آمار، اداره کل اتباع با برنامه ریزی، ترسیم نقشه راه و طراحی سیستم های مبتنی بر فن آوری های نوین تلاش کرده تا روند تحت پوشش قرار گرفتن این گروه از جمعیت را تسهیل کند.

  جودکی اظهار داشت: در حال حاضر تمامی ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند از طریق مراجعه خود یا وکیل قانونی به شعب سراسر کشور و یا با مراجعه به کارگزاران تأمین اجتماعی که با همکاری اداره کل امور کارگزاریها در کشورهای پذیرنده تعیین شده اند، مراحل ثبت درخواست، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه خود را بر اساس مقررات بیمه ایرانیان خارج از کشور انجام دهند.

  مدیرکل تأمین اجتماعی اتباع افزود: همچنین بر اساس برنامه ریزی و طراحی های انجام گرفته و در راستای رویکرد گسترش ارائه خدمات غیرحضوری در سازمان تأمین اجتماعی، به زودی امکان بهره گیری از خدمات غیرحضوری از طریق سامانه متمرکز بیمه ایرانیان خارج از کشور برای تمامی مخاطبین میسر خواهد شد.

  جودکی از هموطنان ساکن در خارج از کشورکه تاکنون تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار نگرفته اند خواست تا برای آشنایی با مقررات بیمه ایرانیان، نحوه پرداخت حق بیمه و دسترسی به سامانه متمرکز بیمه ایرانیان، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir و سایت اداره کل تأمین اجتماعی اتباع به نشانی mss.tamin.ir مراجعه و یا از طریق ایمیل این اداره کل به نشانی mss.dep@tamin.ir پاسخ پرسش های خود را دریافت کنند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.