• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » مامور قلابی بیمه تکمیلی سارق از آب درآمد/دزد پیرزن‌ها را شناسایی کنید+تصاویر
  کد خبر : 1902245

  مامور قلابی بیمه تکمیلی سارق از آب درآمد/دزد پیرزن‌ها را شناسایی کنید+تصاویر

  سارق حرفه‌ای که در پوشش مامور بیمه تکمیلی اقدام به سرقت از خانه پیرزن‌ها می‌کرد، توسط پلیس دستگیر شد. هجدهم خرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۹ جامی به مأمورین اعلام داشت شخصی تحت پوشش مأمور بیمه به در منزل مادرش در خیابان جمهوری – خیابان اردیبهشت مراجعه و ضمن جلب اعتماد وی…

  سارق حرفه‌ای که در پوشش مامور بیمه تکمیلی اقدام به سرقت از خانه پیرزن‌ها می‌کرد، توسط پلیس دستگیر شد.
  هجدهم خرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۹ جامی به مأمورین اعلام داشت شخصی تحت پوشش مأمور بیمه به در منزل مادرش در خیابان جمهوری – خیابان اردیبهشت مراجعه و ضمن جلب اعتماد وی ، وارد خانه شده و با شناسایی محل نگهداری وجوه نقد اقدام به سرقت ۷۰۰ هزار تومان وجه نقد نموده و از محل متواری شده است .

  پرونده در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

  اظهارات مالباخته :

  پیرزن مالباخته پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، به کارآگاهان گفت : ” حدودا ساعت ۱۳:۳۰ هجدهم خرداد ماه زنگ منزل بنده در طبقه همکف به صدا در آمد ؛ از پشت آیفون شخصی عنوان داشت : “مادر در را باز کن” و من نیز به تصور اینکه پسرم آمده ، در را باز کردم ؛ به داخل حیاط خانه آمدم که مردی ناشناس ! حدودا ۴۰ ساله وارد خانه شد و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور بیمه تکمیلی و پرداخت حقوق ماهیانه ، یک دسته اسکناس ۱۰ هزار تومانی از کیف همراهش درآورد و در ادامه عنوان داشت : ” پول خرد ندارم” و به این بهانه از من درخواست پول خرد کرد ؛ در آن موقع ، داخل خانه مبلغ ۷۰۰ هزار تومان پول نقد متعلق به پسرم وجود داشت که آنرا داخل دراور اتاق گذاشته بودم ؛ زمانیکه به سراغ پول های داخل دراور رفتم تا پول خردِ درخواستی این شخص را که تصور می کردم مأمور بیمه است برایش بیاورم ، وی محل نگهداری پول را دقیقا شناسایی کرد ” .

  پیرزن مالباخته در خصوص نحوه سرقت مبلغ ۷۰۰ هزار تومان وجه نقد داخل خانه اش نیز به کارآگاهان گفت : ” این شخص ( مأمور بیمه قلابی ) از من درخواست یک لیوان آب کرد ؛ برای آوردن آب به داخل آشپزخانه رفتم که وی از همین فرصت کوتاه استفاده کرد و پس از برداشتن تمام پول های داخل دراور ، از خانه خارج شد ؛ زمانیکه متوجه سرقت پول ها شدم به تعقیب او در داخل کوچه رفتم اما او به سرعت و با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شده بود ” .

  ۶۰

  شناسایی دهها مالباخته :

  همزمان با آغاز تحقیقات در خصوص پرونده ی شاکی پرونده ، کارآگاهان اداره چهاردهم با شناسایی پرونده کلاهبرداری و سرقت های مشابه در پایگاه های نه گانه پلیس آگاهی موفق به شناسایی دهها مالباخته ی دیگر در مناطق مختلف تهران بویژه در مناطق پیروزی ، راه آهن ، جمهوری ، ولیعصر ، شمیرانات ، وحدت اسلامی ، منیریه ، انقلاب ، کارگر ، آزادی ، نواب ، جیحون و … شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد و به بهانه پرداخت حقوق ماهیانه ی بیمه شان و توسط مأمور بیمه قلابیمورد سرقت پول و طلاهایشان قرار گرفته بودند .

  تمامی مالباختگان ( عمدتا پیرزن های تحت پوشش بیمه ) در اظهاراتی مشابه عنوان کرده بودند که فردی حدودا ۴۰ ساله ، با صورت سبزه ، قد متوسط و نسبتا چاق با یک دستگاه موتورسیکلت به در خانه آنها مراجعه ، ضمن معرفی خود به عنوان مأمور بیمه مدعی پرداخت حقوق بیمه ی آنها شده ، با این ترفند و ضمن نشان دادن مقادیری پول اعتماد آنها را جهت پرداخت حقوق به صورت کامل جلب و نهایتا پس از شناسایی دقیق محل وجوه نقد مالباختگان آنها را به بهانه آوردن آب یا چای به آشپزخانه فرستاده و در یک فرصت کوتاه تمامی وجوه نقد و بعضا طلاهای آنها را سرقت کرده است .

  دستگیری متهم :

  با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری و سرقت ، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بهره گیری از چهره نگاری و اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری و متهم تحت تعقیب مرجع قضایی بنام “سیامک . ر” ( متولد ۱۳۵۷ ) شدند که از سال ۱۳۹۰ و با تأمین قرار قانونی ، تحت عنوان مرخصی از زندان آزاد و پس از آن متواری شده بود .

  ۶۱

  با شناسایی تصویر “سیامک . ر” توسط تمامی شکات و مالباختگان ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه “سیامک ” در خیابان فرجام شده اما مشخص شد که متهم به تازگی مخفیگاه خود را تغییر داده است .

  با توجه به متواری شدن سیامک از مخفیگاهش و بلامکان بودن وی ، کارآگاهان در ادامه اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری پژو SD شدند که برابر اطلاعات بدست آمده سیامک با آن عمدتا در مناطق شرق تهران بویژه منطقه تهرانپارس تردد می کند ؛ نهایتا با شناسایی دقیق محل تردد “سیامک . ر” در فلکه سوم تهرانپارس ، کارآگاهان موفق به دستگیری و انتقال وی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند .

  “سیامک . ر” پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیبس آگاهی و انجام مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان ، صراحتا به کلاهبرداری از تمامی آنها و جعل عناوین دولتی بویژه مأمور بیمه ، مأمور ویژه یکی از وزارتخانه ها و کارمند شهرداری و همچنین استفاده از هویت های مجعول علیرضا رحیمی و علی اسماعیلی اعتراف کرد .

  سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با عنایت به شناسایی دهها مالباخته و اعتراف صریح متهم به انجام دهها فقره کلاهبرداری و سرقت های مشابه از مستمری بگیران بیمه و با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.