• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » سخنگوی ناجا: سند مالکیت خودرو، سند رسمی است
  کد خبر : 1902156

  سخنگوی ناجا: سند مالکیت خودرو، سند رسمی است

  سخنگوی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ملاک عمل پلیس، قانون است، از رسمی بودن سند مالکیت خودرو صادره از سوی پلیس خبر داد و گفت: کلیه وجوهات دریافتی در حین شماره‌گذاری مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد. سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به پیگیری‌های برخی…

  سخنگوی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ملاک عمل پلیس، قانون است، از رسمی بودن سند مالکیت خودرو صادره از سوی پلیس خبر داد و گفت: کلیه وجوهات دریافتی در حین شماره‌گذاری مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد.

  ۳۰
  سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به پیگیری‌های برخی خبرگزاری‌های کشور در خصوص رفع مشکل مردم در حین نقل و انتقال خودرو و مناقشه سردفتران در خصوص الزام مردم برای مراجعه به دفتار اسناد رسمی برای ثبت نقل و انتقالات اظهار کرد: آنچه این روزها شبهاتی برای مردم خوبمان ایجاد کرده است موضوع شماره گذاری خودروهاست که البته از سالیان پیش این قصه سر دراز دارد.
  سخنگوی ناجا افزود: قانونگذار براساس ماده ۲۹ قانون مصوب ۱۳۸۹همانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، شرط لازم برای فروش و انتقال خودرو به دیگری را، احراز اصالت خودرو و هویت خریدار و فروشنده دانسته و این مهم را بر عهده پلیس گذاشته است که پلیس به سبب تایید موارد فوق سند رسمی خودرو را صادر کند و البته کلیه وجوهات دریافتی مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد و به تبع ماده ۱۲۸۷قانون مدنی سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب میشود.
  وی ادامه داد: حال آیا اینکه نیاز است سند رسمی دیگری توسط عزیزانمان در دفاتر ثبت اسناد رسمی صادر شود یا نه، بر عهده قانونگذار است و یقیناً برای ما توفیری نخواهد داشت.
  منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: پلیس از سر ارادت به مردمان عزیزمان و همچنین به جهت صرفه و مدیریت در وقت و زمان و همچنین عدم تردد غیرضروری شهروندان اعلام کرده است طبق ماده قانونی فوق الذکر این سند رسمیت دارد و کفایت می‌کند.
  سخنگوی ناجا در پایان گفت: در مجموع پلیس آنچه را قانون گذار تکلیف کند لازم الاجرا می‌داند و مطمئناً ملاک عمل پلیس، قانون است.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.