• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » ویزیت رایگان کودکان در جنوب تهران
  کد خبر : 1901816

  ویزیت رایگان کودکان در جنوب تهران

  دست‌های مهربان جامعه بسیج پزشکی کشور در مناطق محروم و بی‌بضاعت اقدام به ویزیت بیش از ۱۲۰۰ بیمار کرده تا حس تعاون در جامعه پزشکی افزایش یابد. سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به مردم بی‌بضاعت طرح مردم‌یاری را به مدت دو روز در دبیرستان دخترانه مردانی منطقه ۱۸ اجرا کرده…

  دست‌های مهربان جامعه بسیج پزشکی کشور در مناطق محروم و بی‌بضاعت اقدام به ویزیت بیش از ۱۲۰۰ بیمار کرده تا حس تعاون در جامعه پزشکی افزایش یابد.
  سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به مردم بی‌بضاعت طرح مردم‌یاری را به مدت دو روز در دبیرستان دخترانه مردانی منطقه ۱۸ اجرا کرده و در آن پزشکان متخصص و فوق تخصص هم چنین اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران، بقیه‌الله و توانبخشی با همکاری سپاه نواحی، شهرداری و سازمان بهزیستی اقدام به ویزیت رایگان نوزدان و فرزندان تا ۱۵ سال را می‌کند.

  ۱۲

  بر اساس این گزارش مردم در اول مدرسه مورد پذیرش اولیه شده سپس در اخذ نمره‌ای در محوطه حیات دبیرستان دخترانه اسکان یافته و طبق نوبت چکاب اولیه بر روی فرزندان شان صورت می‌گیرد.

  سعید فاتحی عضو جامعه بسیج پزشکان تهران در این رابطه گفت: هدف من از شرکت در این طرح کمک به مردم بی‌بضاعت و انجام کار جهادی بوده و محرومیت‌زدایی از لحاظ خدمات پزشکی در این مناطق است.

  وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما با هدف کمک به مستضعفان و مردم نیازمند شکل گرفته که هدف اصلی ما از این کار دلگرمی بیشتر مردم نسبت به انقلاب و اعتقادات آن است.

  ۱۳

  نویدزاده متخصص کودکان در این رابطه می‌گوید: من از این نوع طرح‌های جهادی استقبال می‌کنم زیرا که در آن حس انسان‌دوستی در جامعه پزشکی افزایش می‌یابد.

  وی بیان کرد: جامعه پزشکان باید خود را مدیون مردم بخصوص افراد نیازمند و مستضعف بدانند و از خدمت کردن به این مردم افتخار کنند زیرا که این اقدام باقیات و صالحات برایشان می‌گذارد و عمل خیری در پیشگاه خداوند متعال محسوب می‌شود.

  طباطبایی رئیس جامعه بسیج پزشکان تهران بزرگ گفت: جامعه بسیج پزشکی در حدود ۲۵هزار عضو متخصص در هیات علمی دارد و فعالیت‌های خود را در حوزه مدیریت بحران و بحث‌های درمانی انجام می‌دهد.

  وی بیان کرد: بین سال‌های ۹۰ تا ۹۴، ۲۴ بیمارستان در حواشی تهران و مناطق محروم مانند رباط کریم، پیشوا، قیام دشت و کهریزک برپا کرده و این سازمان هشت بیمارستان را در استان‌های محروم کشور پشتیبانی نیروی انسانی و دارویی می‌کند.

  رئیس جامعه بسیج پزشکی تهران ادامه داد: به دلیل عدالت نامناسب امکانات در سطح شهر تهران بعضی از نواحی با وجود جمعیت زیاد از بیمارستان‌ و مراکز درمانی کمی برخوردار بوده و این سازمان با دایر کردن بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه تک تخصصی سعی در رفع نمودن این نواقص می‌کند.

  طباطبایی یادآور شد: آسیب‌شناسی حوزه سلامت در محلات تهران آماده کردن فیلم‌ اضطراری پزشکی در زمان بحران‌، تمرین مانور، ارتقای حس انسان دوستی، ایثار و مهربانی در جامعه پزشکی از اهداف اصلی اقدام در جامعه بسیج پزشکی تهران بزرگ است.

  وی گفت: هدف از ایجاد این طرح کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود روزانه ۱۲۰۰ ویزیت انجام بگیرد.

  بنابراین گزارش پس از انجام معاینات به وسیله پزشکان متخصص در حوزه‌های مختلف در صورت نیاز داشتن فرزندان به خدمات بستری و عمل‌های جراحی با بیمارستان امام و شهید فهمیده تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیده و این کودکان برای انجام معاینات پزشکی متخصصی به این مکان‌ها منتقل می‌شوند.

  گفتنی است؛ سازمان جامعه بسیج پزشکی برای تهیه داروهای کودکان نیازمند و کم بضاعت با دو داروخانه اطراف این دبیرستان قراردادی امضا کرده و خانواده‌های نیازمند داروهای اولیه مورد نیازشان را به صورت رایگان تهیه می‌کنند.

  گزارش از حمید جنیدی

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.