• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!
  کد خبر : 1900886

  ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

  یکی از وسایل به ظاهر ضروری در آشپخانه عامل ابتلا به انواع بیماری ها ی مرگبار است. کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود به نتایج تکان دهنده ای در خصوص استفاده از وسیله خانگی مایکرو فر و بروز انواع بیماری هابه وسیله آن دست یافته اند. با وجود استفاده راحت و آسان از این وسیله و…

  یکی از وسایل به ظاهر ضروری در آشپخانه عامل ابتلا به انواع بیماری ها ی مرگبار است.

  ۷۴

  کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود به نتایج تکان دهنده ای در خصوص استفاده از وسیله خانگی مایکرو فر و بروز انواع بیماری هابه وسیله آن دست یافته اند.

  با وجود استفاده راحت و آسان از این وسیله و صرفه جویی در وقت ، انرژی بالای تولید شده از دستگاه به همراه امواج مایکروفر می تواند این میانبر آشپزی را به یک عامل بیماری زای قوی تبدیل کند.

  تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ترنت نشان داده است که افرادی که غذای خود را با مایکروفر گرم کرده یا در آن غذا می پزند به بیماری آب مروارید چشمی مبتلا می شوند، این عارضه سبب نابینایی میلیون ها نفر در دنیا است.

  بروز این بیماری بویژه اگر فرد پخت غذا در مایکروفر را در مقابل دستگاه تماشا کند چندین برابر می شود، با وجود توصیه پزشکان به استفاده از عینک آفتابی و محافظت از چشم در افراد، دستگاه مایکروفر هم عاملی است که افراد مسن باید ازکار با آن اجتناب کنند.

  محققان همچنین دریافتند افرادی که غذاهای داغ شده با مایکروفر را مصرف می کنند دچار کلسترول و فشار خون بالا ، آریتمی ضربان قلب و نیز افت تعداد گلبول های قرمز خون به نسبت دیگران هستند.

  توصیه محققان در دنیایی که انواع برندهای مایکروفر وجود دارد و اکثر افراد برای پخت غذا به استفاده از آن می پردازند خودداری از حضور در اتاقی است که دستگاه در آن قرار دارد ، حتی دیوار پشت دستگاه نیز می تواند اشعه ها را از خود عبور دهد و نیابد پشت آن ایستاد.

  کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تمامی ظروفی که در مایکروفر قرار می گیرد بویژه ظروف پلاستیکی به هنگام حرارت بخشی از عناصر خود را از دست می دهند که به صورت ذوب وارد مواد غذایی می شود و در بدن تبدیل به سم و عامل ابتلا به انواع سرطان می شود.

  مواد پلاستیکی در ظروف مایکروفری دارای ترکیبات تولوئن، زایلن، پلی اتیلن، بنزن و BPA هستند که سرطان زا بودن تمامی آنها اثبات شده است.

  استفاده کمتر ازاین وسیله و پخت غذا به روش های سنتی می تواند از ابتلای افراد به بیماری ها جلوگیری کند.

  منبع:Dailymail

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.