• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » ارائه ۲۹۰ فقره تسهیلات به دختران دم بخت
  کد خبر : 1900341

  ارائه ۲۹۰ فقره تسهیلات به دختران دم بخت

  مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: برای نوعروسان پشت نوبت ازدواج ۲۹۰ فقره تسهیلات در نظر گرفته شده که ۱۱۰مورد جهیزیه برای دختران تقدیم شده است، همچنین ۶۰ مورد هدیه ازدواج برای دختران با مبلغ ۴میلیون تومان و برای پسران با مبلغ ۲میلیون تومان در نظر گرفته شده است. محسن ولیئی مدیر کل کمیته…

  مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: برای نوعروسان پشت نوبت ازدواج ۲۹۰ فقره تسهیلات در نظر گرفته شده که ۱۱۰مورد جهیزیه برای دختران تقدیم شده است، همچنین ۶۰ مورد هدیه ازدواج برای دختران با مبلغ ۴میلیون تومان و برای پسران با مبلغ ۲میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

  ۲۵
  محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران در نشست خبری که امروز (یکشنبه) برگزار شد، ضمن گرامی داشت هفته دولت، اظهار داشت: ۱۱۰ مورد خرید واحدهای مسکونی برای خانواده های تهرانی تحت پوشش این نهاد و ۹۰فقره بازسازی مسکن در هفته دولت از اقدامات کمیته امداد استان تهران است.
  وی افزود: برای نوعروسان پشت نوبت ازدواج ۲۹۰ فقره تسهیلات در نظر گرفته شده که ۱۱۰مورد جهیزیه برای دختران تقدیم شده است، همچنین ۶۰ مورد هدیه ازدواج برای دختران با مبلغ ۴میلیون تومان و برای پسران با مبلغ ۲میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
  مدیر کل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد:‌ افتتاح ۱۲۰پروژه اشتغال‌زایی در جهت خوداشتغالی مددجویان در زمینه‌های دامپروری وخدمات شهری ارائه شده که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  ولیئی گفت:‌ قرار است کمک هزینه ازدواج برای دختران تحت پوشش با همکاری و هم‌افزایی خیریه‌ها تا سقف ۶میلیون تومان افزایش یابد و کالاهای ایرانی در اختیار دختران دم بخت قرار گیرد.
  وی با اشاره به اقدامات این نهاد در دهه کرامت اظهار داشت:‌ در این دهه جشن تکلیف برای ۵۵۰نفر از دختران با همکاری خیریه‌ها برگزار شد، همچنین ۳۰۰نفر از مددجویان به مشهد، ۲هزار نفر به جمکران اعزام شدند.
  وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به عید سعید قربان، کمیته امداد هر سال با همکاری دامپزشکی تهران پایگاه‌هایی را به این مناسبت برای ارائه گوشت قربانی به نیازمندان و ایتام تعبیه می‌کنند، امسال نیز ۵مرکز در شمیرانات، جنوب شرق تهران، جنوب غرب تهران، شهرری و کهریزک به عنوان مراکز ارائه گوشت قربانی مردم در نظر گرفته شده است.
  مدیر کل کمیته امداد استان تهران اظهار داشت: ‌۷۸۱ میلیون تومان در روز عید قربان سال گذشته به صورت نقدی و غیرنقدی به نیازمندان ارائه شد و امسال نیز امیدواریم مبلغ جمع‌آوری شده در روز عید به حدود یک میلیارد تومان برسد و ۱۴درصد افزایش یابد.
  ولیئی با اشاره به اینکه ۲۵سال از عمر برگزاری جشن عاطفه‌ها می‌گذرد، گفت:‌ بخشی از نیازمندان توانایی تهیه وسایل مدرسه مانند کیف،‌ کفش و لباس را برای فرزندان دانش‌آموز خود ندارند و کمیته امداد با برگزاری جشن عاطفه‌ها برخی از این اقلام و کالاها را به صورت نقدی و غیرنقدی در اختیار آنها قرار می‌دهد که سال گذشته ۶۰۴میلیون تومان به صورت نقدی و ۴۲۱ میلیون تومان به صورت کالا در جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری شد.
  *۱۵هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند
  مدیر کل کمیته امداد در ادامه گفت: متاسفانه‌۲۱۳نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان تهران به دلایل مختلف ترک تحصیل کرده‌ بودند که با تلاش این نهاد ۷۷نفر از آنها برگشت مجدد به تحصیل، ۴۰نفر به حوزه اشتغال و برای ایجاد فرصت شغلی ارجاء داده شدند که ۷۷ نفر از آنها عدم علاقه به تحصیل و ۳۵نفر به دلیل ازدواج، ترک تحصیل داشتند.
  وی در ادامه گفت: ۶هزار و ۵۹۲ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی،۴هزار و ۳۵۰ دانش آموز در مقطع متوسطه اول و ۴ هزار و ۲۲۵ دانش آموز در مقطع متوسطه دوم و پیش دانشگاهی و ۳هزار و ۷۰۰ دانشجو شامل ۷۹۶ نفر در مقطع کاردانی، هزار و ۹۸۴ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۷۹۵ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱۲ نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.
  *برگزاری ۲مرحله ای جشن عاطفه ها در سال ۹۵
  مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه جشنواره عاطفه‌ها امسال در ۲ قسمت و در ۲۵ شهریور ماه و یازدهم مهر ماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۱ میلیارد تومان در کل کشور از دانش‌آموزان هر مدرسه به دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه اقلامی مانند کتاب، لباس و لوازم التحریر کمک کردند.
  وی، تصریح کرد: برای برگزاری جشنواره عاطفه‌ها در تهران ۳پایگاه برای استقرار شبکه‌های مختلف سیما تعبیه کرده‌ایم و همچنین پایگاه‌هایی در امامزاده صالح، میدان شهر ری و پارک دانشجو یا باغ موزه دفاع مقدس با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده است.
  وی در ادامه در خصوص بیمه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: از ۵۷ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند که حق بیمه آنها صد درصد توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.
  وی در ادامه گفت: در راستای تأمین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد به دلیل اینکه سرپرست بیشتر خانواده‌های تحت پوشش زنان هستند کمک هزینه‌های نقدی به حساب آنها واریز می‌شود و این نهاد تنها بخشی از کمک هزینه تحصیلی دانشجویان را نیز پرداخت می‌کند که بنا بر رشته‌های مختلف این کمک هزینه‌ها متفاوت است.
  مدیر کل کمیته امداد استان تهران یادآور شد: برای برگزاری جشنواره عاطفه‌ها از ظرفیت مساجد، بسیج و سپاه استفاده کرده‌ایم که در استان تهران هزار و ۵۰۰ مدرسه و ۴۰۰ مسجد در نظر گرفته شده است.
  ولیئی گفت: خیران و علاقه مندان برای پرداخت کمکهای خود می‌توانند از طریق شماره حساب قرض‌الحسنه مهر ایران شعبه نیروی هوایی به شماره ۳۰۰۵۱۱۱۵۱۱ و یا شماره تلفن ۷۳۵۵ و از طریق سامانه پیامکی همراه اول و ایرانسل با شماره‌گیری ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۲۱ مربع اقدام کنند.
  وی تصریح کرد: همچنین۷هزار و ۹۰۰ نفر از خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد تهران فاقد مسکن هستند که اولویت با خانوار‌هایی است که تعداد عائله آنها زیاد است که کمیته امداد استان تهران مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام بلاعوض به آنها اعطا می‌کند و مابقی مبالغ مورد نیاز آنها از طریق ارائه تحصیلات خواهد بود.
  مدیر کل کمیته امداد استان تصریح کرد: برخی از املاک مصادره‌ای در اختیار این نهاد و با هدف تأمین هزینه مورد نیاز نیازمندان و محرومان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین هر گونه تغییر کاربری، ساخت و ساز و فروش این املاک با اجازه شهرداری، صرف امور نیازمندان می‌شود.
  *هفت هزار صندوق صدقات ایمن سازی شدند
  مدیر کل کمیته امداد استان تهران در ادامه تصریح کرد: ۶۷۰ هزار صندوق صدقات در کل استان تهران وجود دارد که از این تعداد ۴۳ هزار صندوق در میادین و خیابان اصلی قرار دارند که ۱۵ درصد آنها توسط معتادان در معرض آسیب هستند و با دستگاه قضایی مسئله برخورد قانونی با سارقان صندوق صدقات را مطرح و همچنین تفاهم نامه‌ای با نیروی انتظامی امضا کرده ایم.
  وی افزود: قرار است ۲۰ هزار صندوق صدقات ایمن سازی شوند که تاکنون هفت هزار مورد آن انجام شده است و تولید صندوق‌های جدید در اماکن تجاری و مسکونی در دستور کار قرار دارد.
  مدیر کل کمیته امداد در پایان مطرح کرد:‌ مردم تهران روزانه ۸۰ریال صدقه پرداخت می‌کنند و صدقات جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد سهم بندی می‌شود که ۱۳درصد از کل وجوهات صندوق صدقات صرف نیازمندان و ۱۲درصد صرف حوزه فرهنگی و مابقی مبالغ نیز صرف امور ضروری و نیازمندی مددجویان کمیته امداد می‌شود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.