• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید درکشور پرداخت شد
  کد خبر : 1900202

  ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید درکشور پرداخت شد

  معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: این صندوق در سه سال گذشته ۱۴ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در استانها پرداخت و سالانه به صورت میانگین ۵۱هزار فرصت شغلی فراهم کرده است. به گزارش ایران ویج، علی اصحابی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: سیاست صندوق کارآفرینی امید ایجاد کسب…

  ۸۲۲۰۷۰۱۱-۷۰۹۷۳۳۳۹

  معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: این صندوق در سه سال گذشته ۱۴ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در استانها پرداخت و سالانه به صورت میانگین ۵۱هزار فرصت شغلی فراهم کرده است.

  به گزارش ایران ویج، علی اصحابی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: سیاست صندوق کارآفرینی امید ایجاد کسب و کار، مشاوره و راهنمایی، بازاریابی، تجهیز و تامین ماشین آلات است.
  وی یادآور شد: صندوق کارآفرینی امید تنها نهاد مالی و حامی کسب و کارهای خرد و کوچک در چندین سرفصل و اتصال آنها به کسب و کارهای بزرگ از جمله گردشگری، بوم گردی صنعت پوشاک و سنگهای قیمتی است.
  اصحابی در باره سرفصلهای اقتصادی این صندوق بیان کرد: یکی از سرفصلهای مهم اقتصادی صندوق کارآفرینی امید در بخش سنگهای قیمتی است با وجود اینکه این صنعت سالانه ۷۰۰ میلیارد دلار گردش مالی در دنیا دارد ولی سهم ایران دراین بخش تنها یک درصد است.
  معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار کرد: با توجه به اهمیت این صنعت در زمان حاضر در شش استان کشور زمینه فعالیت در بخش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی فراهم شده است.
  وی بیان کرد: در بخش بوم گردی و طبیعت گردی نیزسالانه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر وارد کشور می شوند که این میزان گردشگر شش میلیارد دلار گردش مالی برای کشور دارد.
  اصحابی، در مورد برگزاری نمایشگاههای استانی و ایجاد بازارهای مجازی درخارج از کشور اظهار کرد: برای نخستین بار هفت میلیارد دلار از محل فروش محصولات نمایشگاه صنایع دستی برپا شده در مصلای امام خمینی (ره) بدست آمد.
  وی یادآور شد: همچنین امسال نمایشگاه صنایع دستی درکشورهای روسیه و گرجستان برپا می شود که ۲۰۰ نفر برای حضور در این نمایشگاه از کشور اعزام خواهند شد.
  اصحابی اضافه کرد: تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان کشور که محصولات خود را تجاری سازی کرده اند، پرداخت شده است.
  وی مشارکت مردم در اقتصاد محلی را یکی از استراتژیهای صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد و گفت: برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب این طرحها در ۱۵ استان کشور اجرا و تاکنون ۸۸ طرح مصوب شده است.
  اصحابی افزود: برای اجرای این طرحها بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ازصندوق و ۸۰۰ میلیارد ریال نیز سهامداران در این بخش مشارکت کرده اند.
  وی یادآور شد: تقویت اقتصاد محلی و ایجاد کسب وکار در روستاها منجر به تقویت میزان مشارکت مردم، تقویت ایجاد اشتغال درمناطق روستایی، جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهرها می شود.
  اصحابی در مورد تسهیلات ارائه شده در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته گفت: میزان پرداخت تسهیلات در روستاهای مرزی صفر درصد، روستاهای متوسط ۴ درصد و برای شرکتهای دانش بنیان نیز تسهیلاتی با نرخ مناسب پرداخت می شود.
  وی در باره صندوقهای خرد محلی روستایی بیان کرد: در زمان حاضر ۶۰۰ صندوق در ۱۵ استان بوشهر ساماندهی شده اند.
  معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج براساس قوانین بانکی اطهار کرد: این صندوق پارسال ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به ۷۰ هزار زوج پرداخت کرده است.
  اصحابی یادآور شد: امسال پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق کارآفرینی امید پیش بینی شده است که از این میزان ۸۰۰۰ میلیارد ریال در بخش اشتغال و ۲۰۰۰ میلیارد ریال نیز در بخش ازدواج پرداخت می شود.
  وی با اشاره به اجرای طرح روستای بدون بیکار برای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب در چارچوب اقتصاد مقاومتی گفت: این طرح در ۶۰ روستا اجرا و محصولات آنها در بازارهای داخلی ارائه شده است.
  اصحابی افزود: نمونه این کارها دربخش بوم گردی، گردشگری و تولیدات روستاها با هدف تقویت اشتغال درونی اجرا می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.