• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , محیط زیست » تلاش مسئولان منابع طبیعی گلستان برای تخریب نیلکوه/ تقاضای محیط زیست رد شد
  کد خبر : 1900195

  تلاش مسئولان منابع طبیعی گلستان برای تخریب نیلکوه/ تقاضای محیط زیست رد شد

  مجتبی حسینی معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در خصوص تقاضای مردم و اداره محیط زیست برای نجات نیلکوه اظهار داشت: کارخانه سیمان پیوند گلستان با اخذ مجوز در سال ۸۵ الی ۸۶ در جوار نیلکوه شروع به فعالیت کرده است. وی گفت: بنابر پایش و کنترل مستمر اداره محیط…

  ۳۵

  مجتبی حسینی معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در خصوص تقاضای مردم و اداره محیط زیست برای نجات نیلکوه اظهار داشت: کارخانه سیمان پیوند گلستان با اخذ مجوز در سال ۸۵ الی ۸۶ در جوار نیلکوه شروع به فعالیت کرده است.

  وی گفت: بنابر پایش و کنترل مستمر اداره محیط زیست و نتایج آزمایشگاه معتمد از بررسی آلاینده‌های این کارخانه تمامی موارد در حد استاندارد بوده و فعالیت آن از نظر محیط زیستی مشکلی ندارد.

  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان با بیان اینکه منطقه در حال فعالیت کارخانه مذکور تحت مدیریت اداره منابع طبیعی است، افزود: کارخانه سیمان با اخذ مجوز از اداره منابع طبیعی به برداشت معدن از ارتفاعات نیلکوه پرداخته که در حال حاضر منجر به بر هم خوردن سیما و منظر این منبع طبیعی شده است.

  حسینی تصریح کرد: اداره محیط زیست طبق چارچوب وظایف خود وارد عمل شده و بعد از بررسی برداشت بیش از حد مجاز کارخانه سیمان نسبت به میزان ذکر شده در مجوز صادره از سوی اداره منابع طبیعی دست یافته است.

  وی ادامه داد: کارخانه سیمان به تخریب وسعتی حدود ۴ هکتار بیش از مجوز خود اقدام به برداشت کرده بود که از لحاظ قانونی پیگیری کردیم.

  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان بیان داشت: بنابر این اقدام غیرقانونی مسئولان کارخانه سیمان ثبت و ضبط و به دادگاه‌ ارجاع داده شده است.

  حسینی افزود: اما از آنجایی که متولی این محدوده، منابع طبیعی است، بنابراین اداره مذکور باید در حد وظایف خود وارد عمل شده و ادامه کار را پیگیری کند.

  وی تاکید کرد: اعتراض مردم و تقاضای آنها مبنی بر توقف برداشت از ارتفاعات نیلکوه بوده که البته کاملا به جا و درست است.

  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظ محیط زیست استان گلستان گفت: ما نیز خواستار توقف برداشت از ارتفاعات نیلکوه هستیم، اما اداره منابع طبیعی با تقاضای ما موافقت نکرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.