• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تناسب و زیبایی , سبک زندگی » آیا پاک کننده های آرایش برای شما مضر هستند ؟
  کد خبر : 1900128

  آیا پاک کننده های آرایش برای شما مضر هستند ؟

    حتما ماندن برای ساعت های طولانی در محل کار و یا خستگی بیش از حد را برای پاک نکردن آرایش خود ، هنگام شب ، بهانه می کنید ، اما در چنین شرایطی تمام طول شب و در خواب صدایی در گوش شما ، که شاید گفته های دکتر پوست و یا مادرتان باشد…

  ۱۷

   

  حتما ماندن برای ساعت های طولانی در محل کار و یا خستگی بیش از حد را برای پاک نکردن آرایش خود ، هنگام شب ، بهانه می کنید ، اما در چنین شرایطی تمام طول شب و در خواب صدایی در گوش شما ، که شاید گفته های دکتر پوست و یا مادرتان باشد ، برای پاک نکردن آرایشتان به شما احساس گناه می دهد.

  البته اگر از آن دسته افرادی هستید که به پوست خود اهمیت می دهید ، حتما در چنین مواردی یه دستمال مرطوب و یا دیگر پاک کننده های آرایش در وسایلتان پیدا می شود. در این صورت هیچ نیازی به شوینده های مختلف و آب زدن به صورت خود ندارید. این پاک کننده های آرایشی حتی قادر به پاک کردن سرسخت ترین ریمل ها از روی چشم شما هستند.

  بنابر این به نظر می رسد دستمال های مرطوب و دیگر وسایل پاک کننده ی آرایش ، بسیار سریع ، ساده و مناسب شب هایی که قادر به شست و شوی صورت نیستید ، هستند ، اما نه لزوما سالم ترین گزینه .

  نکات مثبت

  متخصصان پوست دائم در حال یادآوری مضرات خوابیدن شب هنگام با وجود مواد آرایشی روی صورت هستند. محصولات آرایشی موجب گرفتگی منافذ پوست ، تجمع آلودگی و تورم پوست می شوند. بنابراین داشتن وسیله ای که کار پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست را آسان تر می کند ، نمی تواند برای پوست شما مضر باشد. اما واقعیت این است که عوارض جانبی برای استفاده از این دستمال های مرطوب وجود دارد.

  دستمال های مرطوب در واقع جایگزینی برای گلوله های پنبه ای و بطری پاک کننده های آرایشی محسوب می شوند. این دستمال ها هیچ وقت کارایی مشابه شست و شوی صورت را نداشته و باید پوست خود را بعد از استفاده از آنها آبکشی نمایید.

  نکات منفی

  جهت یادآوری باید بگوییم ، دستمال های پاک کننده ی آرایش هرگز جای شست و شوی صورت را نخواهند گرفت . بیشتر دستمال های مرطوب با مواد شیمیایی ، برای پاک شدن هرچه بهتر مواد آرایشی ، پر شده اند. اگر از آنها استفاده ی نادرستی داشته باشید ، این مواد شیمیایی در پوست باقی خواهند ماند. این دستمال ها همچنین می توانند مواد آرایشی را به جای پاک کردن به لکه های روی پوست تبدیل نمایند. علاوه بر این اگر در مواد سازنده ی این دستمال ها الکل وجود داشته باشد، ممکن است موجب بروز حساسیت و یا خشکی بیش از حد پوست شما شوند.

  مواد سازنده ی موجود در این دستمال های مرطوب ، برای ماندگاری بیشتر نیاز به مواد نگه دارنده دارند. این مواد نگه دارنده از رشد باکتری ها پیشگیری می نمایند اما نمی توان از سالم بودن خود آنها ، در صورت تماس با پوست ، اطمینان حاصل کرد .

  اگر قصد استفاده از دستمال های مرطوب پاک کننده ی مواد آرایشی را دارید ، باید این نکته را به خاطر بسپارید که بعد از استفاده از دستمال های مرطوب ، شست شوی صورت با یک پاک کننده ی بسیار ملایم ضروری است .

  البته یادآوری این نکته نیز ضروری است که پاک کردن مواد آرایشی حتی بوسیله ی دستمال های مرطوب ، از رفتن به رختخواب با آرایش خیلی بهتر است. همیشه نوعی از این دستمال ها را انتخاب کنید که بسیار ملایم و بدون الکل هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.