• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تناسب و زیبایی , سبک زندگی » تیرگی پوست آرنج و زانو به چه علت است؟
  کد خبر : 1900113

  تیرگی پوست آرنج و زانو به چه علت است؟

    تیرگی نواحی آرنج و زانو به چند علت غمده است و این تیرگی را می توان با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از کرم های مرطوب کننده برطرف کرد. علت تیرگی پوست آرنج و زانو تیرگی پوست آرنج و زانو بیماری به حساب نمی‌آید و در اثر ضخیم شدن پوست به وجود می آید.احسانی…

  ۱۲

   

  تیرگی نواحی آرنج و زانو به چند علت غمده است و این تیرگی را می توان با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از کرم های مرطوب کننده برطرف کرد.

  علت تیرگی پوست آرنج و زانو

  تیرگی پوست آرنج و زانو بیماری به حساب نمی‌آید و در اثر ضخیم شدن پوست به وجود می آید.احسانی تصریح کرد: اصطکاک مداوم، تماس با نور خورشید یا حتی خشکی پوست باعث تیرگی آرنج و زانو می شود.

  تیرگی آرنج بر اثر رعایت نکردن بهداشت

  رعایت نکردن بهداشت و تجمع سلول‌های مرده در نواحی آرنج و زانو می‌تواند یکی از علل تیرگی پوست این نواحی به ویژه در کودکان باشد.

  تیرگی آرنج و زانو بر اثر اصطکاک مداوم

  آرنج و زانو نواحی است که بیشتر در معرض تماس با محیط و اصطکاک با وسایلی مانند مبل، فرش و میز قرار می‌گیرد و این آسیب‌های مداوم سبب افزایش ضخامت پوست در این نواحی و تیره شدن آنها می‌‌شود.

  نشستن بر زانو و تکیه کردن روی آرنج

  فشار و اصطکاک ناشی از نشستن بر زانو و تکیه کردن روی آرنج باعث افزایش ضخامت و تیرگی این نواحی می شود.

  تیرگی آرنج و زانو بر اثر تماس زیاد با نور آفتاب

  رنگ طبیعی پوست به سه عامل هموگلوبین، کارتنوئید و ملانین وابسته است. ملانین ماده ای است که از طریق سلول هایی به نام ملانوسیت در پوست تولید می شود و افزایش سلول های رنگدانه ساز با تغییر رنگ و ایجاد لکه های پوست همراه است.

  تیرگی آرنج و زانو بر اثر خشکی پوست

  خشکی پوست از عوامل اصلی تیرگی پوست است. میزان غدد چربی ناحیه آرنج و زانو کمتر از سایر نواحی بدن است و به همین علت احتمال خشکی و در نتیجه تیرگی پوست افزایش می یابد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.