• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تئاتر و سینما , فرهنگی و هنری » سکوت محسوسی در سالن‌های تئاتر دیده می شود
  کد خبر : 1900105

  سکوت محسوسی در سالن‌های تئاتر دیده می شود

    سیروس همتی بازیگر تئاتر و تلویزیون، درباره میزان استقبال مخاطبان از نمایش «خروس می‌خواند» گفت: به طور کل رکودی در سالن‌های نمایشی وجود دارد که یکی از دلایلش پرداختن هنرمندان به موضوعات تکراری است. این امر باعث شده تماشاگران تا حدی از تئاتر زده شوند و یک سکوت نامحسوس برای مخاطب ولی محسوس برای…

  ۹

   

  سیروس همتی بازیگر تئاتر و تلویزیون، درباره میزان استقبال مخاطبان از نمایش «خروس می‌خواند» گفت: به طور کل رکودی در سالن‌های نمایشی وجود دارد که یکی از دلایلش پرداختن هنرمندان به موضوعات تکراری است. این امر باعث شده تماشاگران تا حدی از تئاتر زده شوند و یک سکوت نامحسوس برای مخاطب ولی محسوس برای ما در تئاتر حاکم شده است. با وجود این، خوشبختانه استقبال قابل قبولی از نمایش «خروس می‌خواند» شده است.

  وی در مورد نقش خود در نمایش «خروس می‌خواند» اظهار داشت: من آخرین نفری بودم که به کار اضافه شدم. به نظرم این نمایشنامه نسبت به نمایشنامه‌های پیشین شهرام کرمی که معمولا موضوع جنگ داشت، کاملا فرق دارد. چرا که موضوع این اثر به طور کل اجتماعی و در مورد خانواده‌ای است که پدرشان را به خانه‌ای سالمندان می برند. باید گفت متاسفانه این مسئله در خانواده‌های ایرانی رواج پیدا کرده، به نوعی که شاید از هر پنج خانواده یک خانواده درگیر این مسئله است.

  همتی ادامه داد: نمایش «خروس می‌خواند» سومین همکاری من با گروه تئاتر «شایا» است. در این اثر من نقش «سیروس» را بازی می‌کنم که دچار سرگشتگی و حیرانی شده؛ زیرا پدرش را به خانه سالمندان می‌برند. این کاراکتر بسیار کتاب می خواند و فاصله زیادی بین آنچه خوانده و محیط پیرامونش، می‌بیند و مشکلش ارتباط با آدم‌های اطرافش است. به نظرم آدم‌های اهل صداقت،‌ در باطن گوشه‌گیر و تنها هستند. این نوع رفتار در شخصیت «سیروس» نمایش «خروس می‌خواند» دیده می‌شود.

  وی تاکید کرد: اینکه شهرام کرمی از شعر نیما یوشیج برای نوشتن نمایشنامه الهام گرفته برایم جالب بود. من به کاراکترهای نمایش «خروس می‌خواند» حس خوبی دارم و قلم متفاوت شهرام کرمی باعث شد تا در این کار باشم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.