• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » اوراق مسکن ۱۰ هزار تومان ارزان شد
  کد خبر : 1899985

  اوراق مسکن ۱۰ هزار تومان ارزان شد

  بررسی روندی معاملات فرابورس طی دو هفته اخیر حاکی از کاهش حدود ۱۰ هزار تومانی اوراق حق تقدم مسکن است، اوراقی که تا اواسط مرداد مرز ۱۰۰ هزار تومان را رد کرده بود. تیرماه امسال پس از اقدام دولت در کاهش نرخ سود بانکی، قیمت اوراق حق تقدم مسکن نیز به تبع آن افزایش یافت،…

  qO1472287263

  بررسی روندی معاملات فرابورس طی دو هفته اخیر حاکی از کاهش حدود ۱۰ هزار تومانی اوراق حق تقدم مسکن است، اوراقی که تا اواسط مرداد مرز ۱۰۰ هزار تومان را رد کرده بود.

  تیرماه امسال پس از اقدام دولت در کاهش نرخ سود بانکی، قیمت اوراق حق تقدم مسکن نیز به تبع آن افزایش یافت، به‌طوریکه در نیمه‌های مردادماه امسال به مرز حدود ۱۰۰ هزار تومان برای هر برگه رسید.

  افزایش این اوراق به نوعی برنامه‌های بانک مسکن برای ارائه تسهیلات را تحت تاثیر قرار داد به‌طوریکه رغبت مردم برای ورود به بازار مسکن از طریق اوراق حق تقدم به شدت کاهش یافت. رویه مذکور سرانجام باعث شد تا وزیر راه و شهرسازی وعده افزایش عرضه اوراق را بدهد.

  آخوندی اواسط مردادماه گفت:« به دنبال افزایش عرضه اوراق حق تقدم هستیم  و فکر می‌کنم تا یک هفته آینده با افزایش عرضه قیمتها کاهش می‌یابد.»

  بازار فرابورس خیلی زود به این اظهارات واکنش نشان داد به‌طوریکه ۲۴ ساعت بعد نرخ اوراق حق تقدم مسکن حدود ۱۰۰۰ تومانی کاهش یافت. حال پس از حدود دو هفته نرخ این اوراق به کمتر از ۹۰ هزار تومان کاهش یافته است. از سوی دیگر مجوز بانک مرکزی برای شکستن انحصار بانک مسکن در اوراق حق تقدم نیز در این کاهش قیمت تاثیرگذار بوده است.

  بر این اساس سایر بانک‌ها نیز با چراغ سبز بانک مرکزی می‌توانند اوراق حق تقدم مسکن را عرضه کنند که بی شک رقابت ایجاد شده در نهایت منجر به کاهش بیش از پیش اوراق می‌شود.

  طی معاملات امروز فرابورس نرخ اوراق حق تقدم به زیر۹۰ هزار تومان رسیده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.