• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » با انباشت تقاضای مسکن روبرو هستیم
  کد خبر : 1899874

  با انباشت تقاضای مسکن روبرو هستیم

  شرایط نامطلوب اقتصاد، درآمد سرانه مردم و قدرت خرید آنها را برای ورود به بازار مسکن پایین آورده است. رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن با اعلام این‌که در طول تاریخ ایران هیچوقت به تولید سر به سر مسکن نرسیده‌ایم، گفت: شرایط نامطلوب اقتصاد، درآمد سرانه مردم و قدرت خرید آنها را برای ورود به…

  IMG22023213
  شرایط نامطلوب اقتصاد، درآمد سرانه مردم و قدرت خرید آنها را برای ورود به بازار مسکن پایین آورده است.
  رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن با اعلام این‌که در طول تاریخ ایران هیچوقت به تولید سر به سر مسکن نرسیده‌ایم، گفت: شرایط نامطلوب اقتصاد، درآمد سرانه مردم و قدرت خرید آنها را برای ورود به بازار مسکن پایین آورده است.

  حسن محتشم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس طرح جامع مسکن وزارت راه و شهرسازی، اگر تا ۱۰ سال آینده سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید شود، عرضه و تقاضا به تناسب می‌رسد.

  وی با تاکید بر این‌که در طول تاریخ ایران هیچوقت به این عدد در بخش مسکن نرسیده‌ایم، تصریح کرد: بیشترین تولید مسکن در یک سال ۷۰۰ هزار واحد بوده اما همواره تولید مسکن در کشور حول و حوش ۴۰۰ هزار واحد برای یک سال بوده است.

  وی با بیان این‌که جمعیت ۱۰ میلیونی تهران پتانسیل بسیاری بالایی است که هر چه ساختمان در آن ساخته شود در آینده پُر می‌شود، افزود:‌قدرت خرید و درآمد سرانه پایین مردم به دلیل شرایط نامطلوب اقتصادی باعث شده تا با وجود افزایش سقف تسهیلات مسکن کسی نتواند خانه‌دار شود.

  رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن  با اشاره به واحدهای خالی از سکنه در پایتخت نیز گفت:‌ وجود ۳۰۰ هزار خانه خالی در تهران دلیل بر پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا نیست.

  محتشم یادآور شد: تقاضا باید از طریق رونق بخشی به اقتصاد کلان تحریک شود،‌در این صورت درآمد سرانه و تولید ملی افزایش می‌یابد و به تبع آن فرصت و شرایط خانه‌دار شدن برای مردم فراهم خواهد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.