• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , اخبار , اینترنت و ای تی , مطالب برگزیده سایت » اینترنت موبایل ایران ۱۶۰درصد سریع شد/ اینترنتی‌ترین کشورهای آسیا
  کد خبر : 1899832

  براساس گزارش‌های جهانی:

  اینترنت موبایل ایران ۱۶۰درصد سریع شد/ اینترنتی‌ترین کشورهای آسیا

  آمار جهانی سرعت اتصال به اینترنت نشان می‌دهد که ایران از میانگین ۱.۸مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی به ۴.۷مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری میلادی رسیده است.

  ۱۳۹۴۰۶۲۳۱۸۲۳۵۶۵۷۶۰۸۳۹۱۴

   تحقیقات اخیر مراکز معتبری چون آکامای در زمینه سرعت دسترسی به اینترنت نشان می‌دهد که سرعت اینترنت همراه ایران در اولین فصل ۲۰۱۶ نسبت به آخرین سه‌ماهه ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۶۰ درصد رشد داشته است.

  آمار کلی هم در بازه زمانی مذکور نشان می‌دهد که وضعیت اینترنت کشورمان از ۲ به ۳.۵ مگابیت بر ثانیه رسیده که رشدی ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

  مرور وضعیت سرعت اینترنت کشورهای دیگر مخصوصاً همسایگان، این رشد ۷۵ درصدی را ناچیز جلوه می‌دهد زیرا ۹۰.۵ درصد اماراتی‌ها، ۸۷.۲ درصد ترکی‌ها، ۷۸.۸ درصد قطری‌ها و ۶۲.۱ درصد اردنی‌ها با متوسط سرعت چهار مگابیت بر ثانیه به اینترنت دسترسی دارند.

  گزارش جهانی این مرکز نشان می‌دهد که میانگین سرعت اتصال به اینترنت ۶.۳ مگابیت بر ثانیه است که باز هم در قیاس با بازه زمانی مذکور رشدی ۱۲ درصدی داشته است.

  به‌وضوح مشخص است که میانگین سرعت اتصال به اینترنت در کشورمان همچنان ۲.۸ مگابیت کمتر از نرخ میانگین جهانی است.

  میانگین بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت هم در سطح جهانی ۳۴.۷ مگابیت بر ثانیه گزارش شده که به‌نسبت آخرین فصل سال ۲۰۱۵ رشدی ۶.۸ درصدی داشته است.

  پرسرعت‌ترین اتصال به اینترنت در آسیا متعلق به کشورهای زیر است:

  ۱۳۹۵۰۶۰۴۱۵۳۵۴۸۴۷۶۸۴۷۴۷۰۴

  منبع: تسنیم
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.