• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , كودكان و مادران » خطر آنتی بیوتیک برای کودکان
  کد خبر : 1899257

  خطر آنتی بیوتیک برای کودکان

  مطالعه جدید محققان نشان می دهد مصرف آنتی بیوتیک می تواند به شکل قابل توجهی ریسک ابتلا به دیابت نوع ۱ را در کودکان افزایش دهد. در بیماری دیابت نوع ۱، سیستم ایمنی بدن به اشتباه سلول های کوچک پانکراس را که انسولین تولید می کنند، نابود می نماید. بدون انسولین، بیماران نمی توانند به…

  مطالعه جدید محققان نشان می دهد مصرف آنتی بیوتیک می تواند به شکل قابل توجهی ریسک ابتلا به دیابت نوع ۱ را در کودکان افزایش دهد.

  ۴۵
  در بیماری دیابت نوع ۱، سیستم ایمنی بدن به اشتباه سلول های کوچک پانکراس را که انسولین تولید می کنند، نابود می نماید. بدون انسولین، بیماران نمی توانند به درستی سطح قند خون (گلوکز) خود را کنترل کنند و در نهایت به عروق خونی و عصبی اسیب می رسد.

  محققان دانشگاه نیویورک با انجام آزمایش بر روی موش ها دریافتند آنتی بیوتیک ها می توانند ترکیب میکروب های روده کودکان را تغییر داده و ریسک ابتلا به دیابت نوع۱ به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

  در این مطالعه تیم تحقیق تاثیرات قرارگیری در معرض مداوم آنتی بیوتیک ها با دوز پایین یا آنتی بیوتیک درمانی تشدیدی (PAT) را که همانند میزان دوز مصرفی برای درمان بسیاری از عفونت ها در کودکان است را مورد بررسی قرار دادند.

  نتایج نشان داد پالس های کوچک آنتی بیوتیک موجب بروز دیابت غیرچاقی (NOD) در موش ها شد، دیابتی که موش ها را بسیار مستعد ابتلا به دیابت نوع۱ می کند، و روند پیشرفت ان در مقایسه با موش های که با آنتی بیوتیک تحت درمان نبودند بسیار سریع تر بود.

  همچنین مشخص شد موش های نر مبتلا به دیابتNOD که در معرض PAT قرار گرفته بودند دو برابر (۵۳ درصد) موش های تحت کنترل NOD (۲۶ درصد) که آنتی بیوتیک دریافت نکرده بودند، مبتلا به دیابت نوع۱ شدند.

  PAT ریسک بیماری را در موش های ماده در یک مجموعه از آزمایشات افزایش نداد، اما در دومین مجموعه از تست ها این اتفاق برای موش های ماده هم افتاد.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.