• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ناباروری
  کد خبر : 1899061

  معاون دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت تشریح کرد:

  برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ناباروری

  معاون فنی دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، هدف افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری است، گفت: امیدست در پایان برنامه ششم بخش عمده خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرد.  محمد اسلامی در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه برخی اوقات شیوه زندگی افراد موجب ناباروری…

  معاون فنی دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، هدف افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری است، گفت: امیدست در پایان برنامه ششم بخش عمده خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

  ۸۵

   محمد اسلامی در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه برخی اوقات شیوه زندگی افراد موجب ناباروری می‌شود، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت پیشگیری از ناباروری است که در سیستم معاونت بهداشتی با جدیت در حال پیگیری است.

  وی به اجرای این برنامه از اوایل نیمه دوم سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: این برنامه از زمان اجرا تاکنون پیامدهای مطلوبی را بدنبال داشته است. با آموزش دادن و در اختیار گذاشتن مطالب آموزشی برای عموم مردم، می‌توانیم در راستای افزایش آگاهی افراد در مورد شیوه زندگی که مرتبط با ناباروری است، گام برداریم.

  معاون فنی دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش تعداد مراکز درمانی دولتی یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت است که شاهد افزایش این مراکز در سال گذشته بوده‌ایم، خاطرنشان کرد:در سال گذشته مراکز درمانی دولتی موجود با دریافت منابع در جهت بهبود استاندارد تجهیزات مراکز خود اقدام کرده‌اند.

  وی به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعدادی از داروهای پرمصرف وارداتی اشاره کرد و گفت: هزینه درمان ناباروری برای زوجین کشور بر اساس محاسبات در سال ۹۲، ۶۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

  اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، هدف افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری است، تصریح کرد: امید است در پایان برنامه ششم بخش عمده خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

  وی به فعالیت بنیاد برکت در زمینه درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: اولویت در بنیاد برکت کمک در پرداخت هزینه‌های درمان زوجین کم‌بضاعت فاقد فرزند است. این بنیاد کلیه هزینه‌های درمان را تامین می‌کند.

  معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر با مراجعه به بنیاد برکت خدمت دریافت کرده‌اند، افزود: بنیاد برکت در تلاش برای گسترش و تعمیم خدمات به کل کشور است. معاون بهداشتی نیز در شناسایی زوجین و معرفی آنان به بنیاد برکت و در نتیجه معرفی به مراکز درمانی دولتی ناباروری و پرداخت هزینه‌ها در حال همکاری و فعالیت است.

  وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت خدمات رایگان یا با حداقل میزان ممکن به افرادی که تمایل به بارداری دارند، ارائه می‌دهد، یادآور شد: خدمات قابل ارائه در بخش دولتی یک خدمت کاملا پذیرفته شده و علمی است. با تجمیع شاخص‌ترین متخصصین هر رشته از سراسر کشور راهنمای ارائه خدمت تدوین می‌شود.

  اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه فرزندآوری از باب سلامت در بخش دولتی بسیار پایین است، ادامه داد: در بخش دولتی همواره خدمات فرزندآوری مهیا است، اما در بخش خصوصی هزینه‌های بهداشتی و درمانی ممکن است مانعی برای فرزندآوری باشد.

  وی، میزان نرخ باروری گیلان را ۱.۳۴ دانست و عنوان کرد:تمام هدف ما رسیدن به میانگین باروری ۲.۱ است. اصلی‌ترین چالش در گیلان در بحث فرزندآوری مانع فرهنگی است و این مانع در تمام کشور ممکن است وجود داشته باشد.

  اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین مساله در فرزندآوری فرهنگ‌سازی است، افزود: باید اولویت‌های منطقه‌ای را در بحث اجرای سیاست‌های کلی جمعیت احصا کنیم. علاوه بر فرهنگ، اشتغال، مسکن و اقتصاد نیز در کاهش فرزندآوری دخیل هستند.

  معاون فنی دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در پایان بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌های کشور در اجرای سیاست‌های کلی جمعیت تاکید و اظهار کرد: از نیمه دوم سال گذشته طرح تحول سلامت در بخش بهداشت حاشیه‌نشینان کشور با جمعیت بیش از ۱۰میلیون نفر اجرا شد و این جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفتند.

  منبع : ایسنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.