• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » نمایش کتاب‌های ادبیات کلاسیک ایران و نسخ خطی فارسی موجود در ایتالیا
  کد خبر : 1898942

  نمایش کتاب‌های ادبیات کلاسیک ایران و نسخ خطی فارسی موجود در ایتالیا

    به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی؛ مدیرکل اداره مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارلو چریتی؛ رایزن فرهنگی ایتالیا، آنتونینی مائورتیزیو؛ کاردار سفارت ایتالیا و پروفسور چرتی؛ ایران‌شناس دانشگاه رم و مشاور فرهنگی سفارت ایتالیا دیدار کرد و به تبادل…

  ۸۳

   

  به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی؛ مدیرکل اداره مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارلو چریتی؛ رایزن فرهنگی ایتالیا، آنتونینی مائورتیزیو؛ کاردار سفارت ایتالیا و پروفسور چرتی؛ ایران‌شناس دانشگاه رم و مشاور فرهنگی سفارت ایتالیا دیدار کرد و به تبادل نظر درباره گسترش فعالیت‌های فرهنگی پرداخت.

  در این جلسه آنتونی مائورتیزیو ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده برای برگزاری این نشست، از روابط حسنه فرهنگی میان ایران و ایتالیا یاد کرد و گفت: رویدادهای فرهنگی و دیدارهای دیپلماتیک اخیر میان ایران و ایتالیا، دفاتر رایزنی دو کشور را بسیار فعال کرده است.

  کاردار سفارت ایتالیا در ادامه به شرح فعالیت‌های فرهنگی انجام شده بین ایران و ایتالیا در چند سال گذشته پرداخت و گفت: در جریان سفر رئیس جمهوری ایران به ایتالیا، تفاهم‌نامه‌های فرهنگی متعددی به امضا رسید که امیدوارم به گسترش تعاملات فرهنگی میان دو کشور منتهی شود.

  پروفسور چرتی ایران‌شناس دانشگاه رم و مشاور فرهنگی سفارت ایتالیا نیز در این دیدار پیشنهاد برگزاری نمایشگاهی با موضوع نقشه‌های جغرافیایی با نام خلیج فارس را ارائه کرد و گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب تهران در اردیبشهت ماه می‌توانیم نمایشگاهی با موضوع نقشه‌های جغرافیایی را در کتابخانه ملی برپا کنیم. همچنین می‌توان کتاب‌های نسخ خطی فارسی، قرآن‌های خطی و کتاب‌های ادبیات کلاسیک ایران که در ایتالیا موجود است را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت.

  علی فریدونی نیز در این دیدار اظهار داشت: در دو سال گذشته معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفارت ایتالیا در ارتباط بوده و بر ایجاد ارتباطات فرهنگی مبتنی بر علاقمندی‌های مشترک بین دو کشور تاکید کرده است.

  مدیرکل مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: خوشبختانه تمایلات فرهنگی بین ایران و ایتالیا منتج به مهمان ویژه شدن کشور ایتالیا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در سال ۱۳۹۶ شد. همچنین برنامه اجرایی مشترک بین دو کشور برای این رویداد فرهنگی بزرگ در دست پیگیری و بررسی است.

  فریدونی ادامه داد: همچنین فعالیت‌های فرهنگی مربوط به طرح ترجمه آثار ایرانی در ایتالیا مطرح شده است که در حال بررسی است.

  در پایان مدیرکل اداره مجامع و تشکل‌ها ضمن اعلام بررسی موارد فوق و امکان اجرایی شدن آن‌ها به معرفی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و کتاب‌های برگزیده دوره‌های پیشین این جایزه پرداخت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.