• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » آبگیری حوضچه هورالعظیم برای مقابله با گرد و غبار
  کد خبر : 1898891

  آبگیری حوضچه هورالعظیم برای مقابله با گرد و غبار

  معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای مقابله با پدیده گردوغبار و ریزگردها، آبگیری ۲ حوضچه‌ هورالعظیم به صورت کامل انجام شده و آبگیری حوضچه شماره سه در حال انجام است. بهنام سعیدی گفت: بحران به شرایطی اطلاق می شود که در اثر حوادث، عملکردهای طبیعی و انسانی به صورت غیرقابل کنترل…

  معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای مقابله با پدیده گردوغبار و ریزگردها، آبگیری ۲ حوضچه‌ هورالعظیم به صورت کامل انجام شده و آبگیری حوضچه شماره سه در حال انجام است.

  ۴۱
  بهنام سعیدی گفت: بحران به شرایطی اطلاق می شود که در اثر حوادث، عملکردهای طبیعی و انسانی به صورت غیرقابل کنترل درآمده، موجب سختی به یک مجموعه انسانی شده و برطرف کردن آن شرایط، نیازمند اقدامات فوری و فوق‌العاده است.

  معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه بروز پدیده گردوغبار است که تشکیل کارگروه کمیته پیشگیری و مقابله با آثار ریزگردها بر اساس بند ۸ تصویب نامه دولت در سال ۹۳ جلسات کارشناسی متعدد با دستگاه های متولی برگزار شد تا اقدامات انجام شده پیگیری شود.

  سعیدی تصریح کرد: ارزیابی وضع موجود پدیده گرد و غبار توسط دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی و اولویت‌بندی اقدامات و تنظیم پیشنهادات اجرایی موثر برای طرح و تصویب در دولت با قید فوریت از دیگر اقدامات موثر در این زمینه بوده است.

  وی از تهیه سند جامع مقابله با پدیده ریزگرد توسط دستگاه‌های ملی و استانی خبر داد و گفت: برنامه های بومی به تفکیک وظایف دستگاه‌ها انجام شده به طوری که نتایج آن در تدوین برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شود.

  معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: پیگیری آبگیری حوضچه های یک و ۲ هورالعظیم که بصورت کامل انجام شده و آبگیری حوضچه شماره ۳ در حال انجام است.

  سعیدی ادامه داد: تثبیت شن های روان و بیابان زدایی در سال گذشته در استان خوزستان در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی انجام شده و برای نگهداری از پوشش گیاهی در ۳ هزار هکتار نهال کاری و در ۳۶۰۰ هکتار مالچ پاشی انجام شده است.

  وی از همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت امور خارجه برای تصویب قطع نامه‌ای با موضوع گرد و غبار توسط مجمع محیط زیست ملل متحد خبر داد و گفت: متاسفانه همکاری منطقه ای لازم در خصوص پدیده کنترل منشأهای ریزگردها وجود ندارد.

  معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در زمینه مقابله با پدیده گردوغبار نیاز به تامین اعتبار لازم جهت تهیه و تامین تجهیزات مورد نیاز دستگاه‌های ملی و استانی برای مقابله با بحران‌های طبیعی داریم.

  سعیدی افزود: همچنین رئیس سازمان در شوراها و کمیته های موثر در پیشگیری و کاهش اثرات حوادث طبیعی مانند شورای معماری و شهرسازی عضو نیستند که این امر از چالش‌های موجود محسوب می‌شود.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.