• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , فرهنگی و هنری , موسیقی » ارشاد عقب‌نشینی نکرده است
  کد خبر : 1898770

  ارشاد عقب‌نشینی نکرده است

    واکنش‌ها به سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره موافقت با برگزار نشدن کنسرت در مشهد همچنان ادامه دارد و دیروز به سی‌و‌یکمین نشست خبری سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم کشیده شد تا حسین نوش‌آبادی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در دفاع از اقدام علی جنتی بگوید: «‌موضع ارشاد درباره اجرای کنسرت…

  ۵۹

   

  واکنش‌ها به سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره موافقت با برگزار نشدن کنسرت در مشهد همچنان ادامه دارد و دیروز به سی‌و‌یکمین نشست خبری سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم کشیده شد تا حسین نوش‌آبادی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در دفاع از اقدام علی جنتی بگوید:
  «‌موضع ارشاد درباره اجرای کنسرت در مشهد عقب‌نشینی از قانون نیست؛ بلکه حفظ حرمت حریم مقدس امام‌هشتم‌(ع) بوده است. شاید اگر در شهرهای دیگر نیز حرم ائمه معصوم قرار داشت، این‌گونه ملاحظات را لحاظ می‌کردیم، ولی در مورد اظهارات اخیر، این ملاحظه صرفا مختص شهر مشهد است و شامل سایر نقاط کشور و همچنین سایر شهرهای استان خراسان‌رضوی نمی‌شود. اما روند صدور مجوز قانونی برای اجرای کنسرت‌های موسیقی در این شهرها ادامه خواهد داشت.» پس از آنکه دادستان خراسان‌رضوی بعد از لغو کنسرت سالار عقیلی در سبزوار اعلام کرد که کلیه کنسرت‌ها در این استان لغو شده است، این خبر با واکنش‌های زیادی رو به رو شد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم تاکید کرد لغو کنسرت‌ها تنها در مشهد می‌تواند موضوعیت داشته باشد و برگزاری کنسرت در شهرهای دیگر استان خراسان‌رضوی موردی ندارد. این سخنان علی جنتی هم با واکنش‌هایی رو‌به‌رو شد و عده‌ای آن را عقب‌نشینی دولت یازدهم در عرصه فرهنگ دانسته‌اند. اما حسین نوش‌آبادی در جلسه دیروز با اهالی رسانه این اقدام را به منزله عقب‌نشینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ندانسته و توضیح داده است: «اظهارات وزیر ارشاد به هیچ‌وجه به دلیل اظهارات برخی شخصیت‌های مذهبی در این شهر نبوده است، ضمن اینکه روند صدور مجوز اجراهای زنده و آلبومی براساس استفتائات مقام معظم رهبری انجام می‌شود. از نظر ایشان موسیقی‌ای که مذل‌اَن‌‌سبیل‌الله نباشد و حالت لهوی نداشته باشد و مناسب مراسم عیش و نوش نباشد، اشکالی ندارد.» نوش‌آبادی همچنین تاکید کرد: «از برگزاری آخرین کنسرت در شهر مشهد ۱۱ سال می‌گذرد و برگزار نشدن کنسرت در این شهر مختص دولت حاضر نیست.» نوش‌آبادی در حالی مواضع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را عقب‌نشینی علی جنتی ندانسته است که روحانی دیروز گفته بود: «بی‌قانونی به نام دلسوزی از دین، اقدام بدتری است. همه افتخار ما این است که کشور ما، کشور قانون است و در بیانات امام(ره)‌، صدها بار تاکید شده که جمهوری اسلامی ایران، حکومت قانون است.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.