• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » کتاب های کودک و نوجوان ما هیچ جذابیت بصری ندارند
  کد خبر : 1898656

  کتاب های کودک و نوجوان ما هیچ جذابیت بصری ندارند

    ساقی زارعی، نویسنده در خصوص آن که میل مطالعه در افراد چگونه ایجاد می‌شود، گفت: این علاقه در خانواده به وجود می‌آید و بچه‌هایی که در سبد کالایی خانوادشان کتاب دارند، حتی اگر علاقه‌مند به کتاب خواندن نباشند، بدان عادت می کنند. کم کم به سمتی می‌روند که درباره هر موضوعی مطالعه داشته باشند….

  ۲۴

   

  ساقی زارعی، نویسنده در خصوص آن که میل مطالعه در افراد چگونه ایجاد می‌شود، گفت: این علاقه در خانواده به وجود می‌آید و بچه‌هایی که در سبد کالایی خانوادشان کتاب دارند، حتی اگر علاقه‌مند به کتاب خواندن نباشند، بدان عادت می کنند. کم کم به سمتی می‌روند که درباره هر موضوعی مطالعه داشته باشند. آموزش در دامان خانواده شکل می‌گیرد، هرچه هم در مدرسه تلاش کنند تا خانواده کتابخوان نباشند، اتفاقی نمی‌افتد.

  وی بیان کرد: باید از بچگی روی افراد کار شود که متاسفانه کتاب های کودک ما جذابیت های بصری پایینی دارند. من وقتی برای بچه خود کتاب می خرم پس از دوبار نگاه کردن به آن‌ها خسته می‌شود، اما در خارج کتاب هایی برای کودکان وجود دارد که آن قدر قشنگ است که فقط می خواهند نگاهش کنند. در فرهنگ ما کتابخوانی جایگاهی ندارد و شعور مردم با پول و ماشینشان سنجیده می شود.

  زارعی ادامه داد: من به عنوان یک نویسنده با کتاب هایم سنجیده نمی شوم، بلکه با میزان درآمدم مورد قضاوت قرار می گیرم.

  این نویسنده در خصوص راهکار حل این معضل گفت: این مسئله باید آسیب شناسی شود و در فیلم هایی که کارگردانان می سازند، به آن‌ها توجه شود. ما در فیلم ها قهرمان کتابخوانی که آدم موفقی نیز باشد، نداریم. در کشور ما که سینما حرف اول را می زند، باید از راه سینما فرهنگ سازی شود. با فیلم ساختن می توان تاثیرگذار عمل کرد یا اگر کتاب در مورد کتابخوانی نوشته شود، بی شک افرادی به سمت کتابخوانی سوق پیدا می‌کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.